მრგვალი მაგიდა: „დახურული ინტერნეტ ურთიერთობის მონიტორინგი“
ხუთშაბათს, 20 ოქტომბერს, 13:00 საათზე, (მის.: ძმ. ზუბალაშვილების 7ბ, მე-5 სართული) თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლი, ომისა და მშვიდობის გაშუქების ინსტიტუტთან (IWPR) ერთად დაინტერესებულ პირებს გეპატიჟებათ მრგვალ მაგიდაზე: „დახურული ინტერნეტ ურთიერთობის მონიტორინგი“ - ჩვეულებრივი ოპერატიულ-სამძებრო მოქმედება თუ პირადი ცხოვრების უფლების ხელყოფა
2010 წლის 24 სექტემბერს „ოპერატიულ-სამძებრო საქმიანობის შესახებ” კანონში შევიდა ცვლილება, რომელიც სამართალდამცავ ორგანოებს, სასამართლო ნებართვის გარეშე, დახურულ ინტერნეტ ურთიერთობებზე დაკვირვების შესაძლებლობას აძლევს.  ექსპრტთა ნაწილი მიიჩნევს, რომ წარმოდგენილი საკანონმდებლო ჩანაწერი ბუნდოვანია და არღვევს საქართველოს კონსტიტუციით განმტკიცებულ პირადი ცხოვრების უფლებას.
მრგვალი მაგიდის მიზანია, ამ სფეროთი დაინტერესებულ პირებს საკითხის სიღრმისეული განხილვისა და გაანალიზების საშუალება მისცეს.
ძირითადი მომხსენებლები:
•     გიორგი გოცირიძე - საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის იურისტი;
•    დოდკა ხარხელი - სოციალური მედიის კონსულტანტი.
მოდერატორი: ია ანთაძე  (ჟურნალისტი)
სამწუხაროდ, დისკუსიაში მონაწილეობაზე უარი განაცხადეს ზემოთხსენებული კანონპროექტის ინიციატორებმა.
დამატებითი ინფორმაციისათვის გთხოვთ, დაუკავშირდეთ: შორენა ლათათიას, თბილისის ადამიანისუფლებათა სახლი, შემდეგ ნომრებზე: 8322 18-04-71;  598 51 91 26 ან მისწეროთ შემდეგელ-მისამართზე: mediacentre.hrht@gmail.com
დასწრება თავისუფალია!
აღნიშნული მრგვალი მაგიდა ხორციელდება თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის მედია ცენტრის ფარგლებში, „ეროვნული წვლილი დემოკრატიაში-ს“ ფინანსური მხარდაჭერით.

On October 20, Thursday, at 1:00 pm (address: Dzmebi Zubalashvili Str. 7B, 5th floor) Human Rights House Tbilisi together with the Institute for War and Peace Reporting (IWPR) invites interested people to the round table: “Monitoring of Closed Online Relationship” – ordinary operative-investigative procedures or violation of right to personal life.
On September 24, 2010 amendments were introduced to the Law on Operative-Investigative Activities which entitled law enforcement bodies to monitor closed online relations without preliminary court permission. Part of experts thinks that the new norm is obscure and violates the right to personal life guaranteed by the Constitution of Georgia.
The round table aims to allow interested people to thoroughly discuss and analyze the issue.
Main speakers:
Giorgi Gotsiridze – lawyer from the Georgian Young Lawyers’ Association
Dodka Kharkheli – Social Media Consultant
Moderator: Ia Antadze (journalist)
Unfortunately, the initiators of the abovementioned draft-law refused to participate in the discussion.
For the additional information, please, contact Shorena Latatia, Human Rights House Tbilisi 8322 18-04-71; 598 51 91 26; email: mediacentre.hrht@gmail.com
Attendance is free!
The Round Table is organized in the framework of the Media Center of the Human Rights House Tbilisi with financial support of the National Endowment for Democracy.