„სახალხო კრება“ ხელისუფლებას მისი მხარდამჭერების დევნაში ადანაშაულებს
„სახალხო კრების“ აღმასრულებელი საბჭოს განცხადებაში ნათქვამია, რომ ხელისუფლება „სახალხო კრების“ აქტივისტების მიმართ ტერორს აგრძელებს.
მათი ცნობით, 24 ოქტომბერს სასამართლომ „სახალხო კრების“ ერთ-ერთ აქტივისტს, ზურაბ ხუციშვილს, ვითომდა ნარკოტიკების შეძენა-შენახვის ბრალდებით 8 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა.
კრების ინფორმაციით, დღეის მდგომარეობით სხვადასხვა ბრალდებით „სახალხო კრების“ 40-მდე მხარდამჭერია დაპატიმრებული, საიდანაც 22-ს სასამართლომ თავისუფლების აღმკვეთი ღონისძიებები უკვე შეუფარდა ხოლო დანარჩენები განაჩენის მოლოდინში არიან. მათზე ხორციელდებოდა და ხორციელდება უპრეცედენტო ზეწოლა, რათა ხელისუფლებამ მათთვის სასურველი აღიარებით ჩვენება მიიღოს.
„მიუხედავად იმისა, რომ ხელისუფლება მისთვის აპრობირებული ტერორისტული მეთოდებით ებრძვის „სახალხო კრებას“, რაც მის მხარდამჭერთა მასობრივ დაპატიმრებებში და კრების ქონების ჩამორთმევაში გამოიხატება, კრება აუცილებლად განახორციელებს მის მიერ გამოცხადებული პრინციპების რეალიზაციას და ქვეყანაში აუცილებლად განხორციელდება დემოკრატიული ცვლილებები.
ამასთან, „სახალხო კრება“ კიდევ ერთხელ მოუწოდებს საქართველოში აკრედიტირებულ დიპლომატიურ კორპუსს და ადამიანის უფლებადამცველ ორგანიზაციებს, მოახდინონ რეაგირება კრების მხარდამჭერთა მიმართ ხელისუფლების მიერ განხორციელებული ტერორის ფაქტებზე“, - ნათქვამია განცხადებაში.

Public Assembly Blames the Government In Detention of Their Supporters
Public Assembly blames the government in detention of their supporters. The statement of the executive board of the PA states that the government continues terror against their activists.
According to the opposition political party, on October 24, the court sentenced their activist Zurab Khutsishvili to eight-year-imprisonment for the alleged purchase-possession of narcotics.
According to the PA, about 40 their supporters have been detained for various charges so far; 22 of them were sent to prison; others are waiting for the conviction. The detainees are under serious oppression in order to get their confession statements.
“Although the government fights Public Assembly with the terroristic methods that are common for them – like detention of our supporters and deprivation of the party properties, the Assembly will realize its principles and democratic amendments will be carried out in the country.
In addition, the PA calls upon the diplomatic corps accredited in Georgia and human rights organizations to respond to the intimidation facts of our supporters,” the statement reads.