მანანა კობახიძე მოსამართლემ ღიმილისთვის 300 ლარით დააჯარიმა, აღმასრულებელმა კი ანგარიში და სახლი დაუყადაღა
ადვოკატი მანანა კობახიძე აცხადებს, რომ მოსამართლე მარინა სირაძემ ღიმილისთვის 300 ლარით დააჯარიმა, მერე აღმასრულებელმა ამ თანხის გამო ანგარიში და სახლი დაუყადაღა ისე, რომ ერთი შეტყობინებაც კი არ ჩაბარებია.
„მერე კიდევ 60 ლარიც აღსრულების ხარჯი ზედ დამიმატა. რაც ამათ დააკლეს, თი-ბი-სი ბანკმა შემისრულა, ბიუჯეტში ქონების გადასახადს ვიხდიდი და ნაღდი ფულიც კი არ მიიღეს ჩემგან, აკრძალული გვაქვსო, მოკლედ საინტერესო კვირა მაქვს, თუ ბორკილებსაც არ დამადებენ, კარგია“, - კობახიძის ეს ჩანაწერი სოციალურ ქსელ „ფეისბუქში“ გავრცელდა.
მისივე თქმით, მოსამართლემ დარბაზში გამოაცხადა „დაჯარიმდეს ღიმილისთვის, რაც წარმოადგენს სასამართლოს უპატივცემულობის გამოხატულებასო“, აი ზუსტად ასე, თუმცა რომ მიხვდა რა უაზრობაც თქვა, მერე ოქმიდან სიტყვა „ღიმილისთვის“ ამოიღო, ნუ ესენი ხომ ოსტატები არიან გაყალბების, მე რათქმაუნდა ოქმიც გავასაჩივრე, მაგრამ როგორც შენ არ განგიხილავს ჩემი საჩივარი, ისე მარინა სირაძეს“, - აღნიშნავს მანანა კობახიძე.

Manana Kobakhidze Fined for Smile and Has Her House and Bank Account Distrained
Lawyer Manana Kobakhidze states that Judge Marina Siradze fined her with 300 GEL for a smile and the executor distrained her bank account and house for this fine without notifying the lawyer about it.
“In addition to that I had to cover 60 GEL for execution. Than the TBC Bank finished their job and when paying the revenue tax to the budget they did not accept the cash saying they were prohibited; in short, I had a very interesting week and I will be happy if I am not arrested,” Kobakhidze wrote on her wall in Facebook.
She added the judge declared “she is fined for a smile that demonstrates her disrespect towards the court,” it was her clarification but as soon as she realized the nonsense of her formulation, she removed the word “smile” from the protocol; they are masters of fabrication; of course I appealed against the protocol but nobody has discussed my application yet,” Manana Kobakhidze wrote.