შენობა, რომელშიც „ქართული ოცნება“ უნდა განთავსებულიყო, ბლოკირებულია
ადვოკატ არჩილ კბილაშვილის ინფორმაციით, შენობა, რომელშიც ბიძინა ივანიშვილის საზოგადოებრივი მოძრაობა „ქართული ოცნება“ უნდა განთავსებულიყო, ფაქტობრივად, ბლოკირებულია.
„ივანიშვილის საზოგადოებრივი მოძრაობის ოფისად მოიაზრებოდა „ქართუ ჯგუფის“ მფლობელობაში არსებული ჟურნალისტთა სახლის შენობა, რომელიც როსტომ მეფის სასახლის მიმდებარე ტერიტორიაზეა განთავსებული. დღეს კი, რეაბილიტაციის მომიზეზებით, მერიის კეთილმოწყობის სამსახურმა ტერიტორიის შემოღობვა დაიწყო, რომელზეც ჭიშკარს ამონტაჟებენ. როგორც წესი, სამშენებლო სამუშაოების დროს ტერიტორიის შემოღობვა უსაფრთხოების მიზნით აუცილებელია, მაგრამ ასეთ დროს ფეხის მოსიარულებიისთვის გადახურული კორიდორის გაკეთება ხდება, რათა მოქალაქეების მუშაობა ან გადაადგილება არ შეფერხდეს. ჩვენს შემთხვევაში პრობლემა ისაა, რომ ასეთი კორიდორი არ გაკეთებულა და ჭიშკრის დამონტაჟების შემდეგ, ვერ მოვახერხებთ შესვლას ჟურნალისტთა სახლში, რომელიც „ქართუ ჯგუფის“ საკუთრებაა, ანუ, ფაქტობრივად ამ შენობით სარგებლობის უფლება ჩამოგვერთვა“, - განუცხადა კბილაშვილმა „ინტერპრესნიუსს“.
ადვოკატი სარეაბილიტაციო სამუშაოების მიზეზით შემოღობვას „გამოგონილ“ მიზეზს უწოდებს და მიიჩნევს, რომ ამის რეალური მიზანი „ბიძინა ივანიშვილის საზოგადოებრივი მოძრაობის შექმნის პერსპექტივის აღკვეთაა“.
სარეაბილიტაციო სამუშაოების პერიმეტრზე დროებითი გზის გაკეთების მოთხოვნით ადვოკატმა დედაქალაქის მერიას და შესაბამის უწყებებს უკვე მიმართა.

Building Reconstructing for Georgian Dream Blocked
Lawyer Archil Kbilashvili reported that the building, where Bidzina Ivanishvili’s public movement “Georgian Dream” was to be placed is practically blocked.
“Property of the Cartu Group - building of Journalists’ House, which as supposed to be an office of Ivanishvili’s public movement is located near the King Rostom’s Palace. Today, for alleged rehabilitation motives, office of public services and amenities of the Tbilisi City Hall started fencing of the territory and they are installing gate in the fence. As a rule, during construction activities, the territory shall be surrounded due to safety norms but special corridor shall be constructed for pedestrians in order not to hinder their movement. In our case the problem is that similar corridor was not constructed and after the gate is installed we would not be able to enter the Journalists’ House, a property of Cartu Group, that means we cannot use the building,” Kbilashvili told Interpresnews.
The lawyer said it is ungrounded reason to surround the territory and believes the real purpose of the decision is “to prevent Bidzina Ivanishvili from establishing the public movement.”
The lawyer has already petitioned to the City Hall and corresponding institutions regarding the issue.