მთავრობამ პირადი საგადასახადო აგენტის მომსახურების ტარიფები დაადგინა
მთავრობამ პირადი საგადასახადო აგენტის მომსახურების ტარიფები დაადგინა. „შემოსავლების სამსახურის მიერ მომსახურების გაწევისათვის საფასურებისა და მათი განაკვეთების დამტკიცების შესახებ“ საქართველოს მთავრობის დადგენილებაში ცვლილებები „საკანონმდებლო მაცნეში“ გამოქვეყნდა.
მთავრობის გადაწყვეტილებით, პირადი საგადასახადო აგენტის მომსახურება მსხვილი გადამხდელის სტატუსის მქონე პირებისთვის ან/და 3 000 000 ლარზე მეტი წლიური ბრუნვის მქონე პირისათვის წელიწადში 3 000 ლარი ეღირება. ხოლო 1 000 000 ლარიდან 3 000 000 ლარამდე წლიური ბრუნვის მქონე პირებისთვის – 2 000 ლარი, სხვა პირებისთვის კი - 1 000 ლარი.
საფასურის ოდენობის განსაზღვრის მიზნებისთვის მხედველობაში მიიღება პირის მიერ საგადასახადო ორგანოში წარდგენილი ბოლო წლიური საგადასახადო დეკლარაციის მონაცემები.

Government Estimated Tariffs for the Service of Personal Tax Agent
The Government estimated tariffs for the service of personal tax agent. “Sakanonmdeblo Matsne” published amendments introduced to the Resolution of the Government of Georgia on “Taxes and Rates for the Service of Revenue Department”.
The government resoluted that an entity holding status of big taxpayer [with more than 3 million GEL annual circulation] shall pay 3 000 GEL per year; entities with annual circulation from 1 to 3 million GEL shall pay 2 000 GEL and others 1 000 GEL.
The tax will be calculated according to the last financial declaration data submitted to the Tax Department by the entity.