პრეზიდენტის ადმინისტრაცია ეკატერინა ხვედელიძესთან დაკავშირებით სასამართლოს გადაწყვეტილებას არ გაასაჩივრებს
პრეზიდენტის ადმინისტრაცია არ აპირებს გაასაჩივროს თბილისის საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილება, რომლის მიხედვითაც, ეკატერინა ხვედელიძეს საქართველოს მოქალაქეობა აღუდგა.
„ამ საკითხზე პასუხი იქნება ძალიან მოკლე. არა, პრეზიდენტის ადმინისტრაცია არ აპირებს გაასაჩივროს თბილისის საქალაქო სასამართლოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილება ამ საკითხთან დაკავშირებით“, - განაცხადა პრეზიდენტის ადმინისტრაციის პრესსპიკერმა მანანა მანჯგალაძემ.
2011 წლის 27 დეკემბერს თბილისის საქალაქო სასამართლომ ბათილად ცნო პრეზიდენტის განკარგულება, რომლის მიხედვითაც, ბიზნესმენ ბიძინა ივანიშვილის მეუღლეს, ეკატერინა ხვედელიძეს შეუწყდა საქართველოს მოქალაქეობა.
რაც შეეხება ბიძინა ივანიშვილის მოქალაქეობის საკითხს, მანჯგალაძის განმარტებით, ბიზნესმენის მხარემ მოქალაქეობასთან დაკავშირებით მიმართა სამოქალაქო რეესტრს და შესაბამის პასუხს დაინტერესებულ პირებს სწორედ ეს უწყება გასცემს.

President’s Administration Not To Sue Court’s Judgment on Ekaterina Khvedelidze’s Case
The president’s administration is not going to appeal against the Tbilisi City Court’s judgment on the recovery of Ekaterina Khvedelidze’s Georgian citizenship.
“Our answer to this question is very short – NO. The President’s administration is not going to appeal against the Tbilisi City Court’s decision on this case,” said the President’s Spokesperson Manana Manjgaladze.
On December 27, 2011 the Tbilisi City Court annulled the President’s decree on stripping of Georgian citizenships from businessman Bidzina Ivanishvili’s wife Ekaterina Khvedelidze.
As for Bidzina Ivanishvili’s citizenship, Manjgaladze said the businessman’s party has appealed to the Civil Registration Agency and the latter will respond to them regarding the issue.