ზაქარია ქინქლაძემ თელავის სასამართლოს გადაწყვეტილება სააპელაციო სასამართლოში გაასაჩივრა
რესპუბლიკური პარტიის ახმეტის ორგანიზაციის ხელმძღვანელმა ზაქარია ქინქლაძემ, თელავის რაიონული სასამართლოს გადაწყვეტილება, რომლითაც მას პოლიციის თანამშრომლის გიორგი ქისიშვილის სასარგებლოდ თანხის გადახდა დაეკისრა, თბილისის სააპელაციო სასამართლოში გაასაჩივრა.
როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ზაქარია ქინქლაძის ადვოკატმა, ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის თელავის ოფისის ხელმძღვანელმა მარეხ მგალობლიშვილმა განუცხადა, ისინი თელავის სასამართლოს გადაწყვეტილების გაუქმებას ითხოვენ. „რაიონულმა სასამართლომ გამოიყენა კანონი, რომელიც არ უნდა გამოეყენებინა, ასევე კანონი არასწორად განმარტა“, - აღნიშნა მარეხ მგალობლიშვილმა.
შეგახსენებთ, რომ თელავის რაიონულმა სასამართლომ ახმეტის პოლიციის თანამშრომლის გიორგი ქისიშვილის სარჩელი სრულად დააკმაყოფილა. ქისიშვილი რესპუბლიკური პარტიიდან ახმეტის საკრებულოს წევრს ზაქარია ქინქლაძეს იჯარის ხელშეკრულების დარღვევაში ადანაშაულებდა და მისგან 1 500 აშშ დოლარისა და 177 ლარის გადახდას ითხოვდა.
ახმეტის პოლიციის თანამშრომელმა გიორგი ქისიშვილმა ზაქარია ქინქლაძეს სასამართლოში მას შემდეგ უჩივლა, რაც ქინქლაძემ სოციალურ ქსელში ბიძინა ივანიშვილის მხარდამჭერი განცხადება გაავრცელა. განცხადების გავრცელების შემდეგ, ზაქარია ქინქლაძის შვილი, ლევან ქინქლაძე სოციალური მომსახურების სააგენტოს კახეთის საკოორდინაციო ცენტრიდან გაათავისუფლეს. ზაქარია ქინქლაძეს კი სამეწარმეო საქმიანობისთვის ნაქირავები ფართი დააცლევინეს. მას იჯარის ხელშეკრულება გიორგი ქისიშვილთან 2016 წლამდე ჰქონდა გაფორმებული.

Zakaria Kinkladze Appealed Against the Telavi Court Decision at the Appeal Court
Head of Akhmeta office of the Republic Party Zakaria Kinkladze appealed against the Telavi district court judgment at the Tbilisi Appeal Court. The District Court imposed him to pay money to the police officer Giorgi Kisishvili.
Zakaria Kinkladze’s attorney and head of Telavi office of the Young Lawyers’ Association Marekh Mgaloblishvili told the ICK that they request to annul the judgment of the Telavi District Court. “The district court passed verdict under the wrong law and incorrectly interpreted it,” said Marekh Mgaloblishvili.
Telavi District Court completely satisfied the suit of the Akhmeta district police officer Giorgi Kisishvili. He blamed Zakaria Kinkladze in breaching the lease agreement and requested 1 500 USD and 177 GEL from him.
Giorgi Kisishvili lodged suit against Zakaria Kinkladze after the latter left Bidzina Ivanishvili’s supportive post in the social network. Soon, Zakaria Kinkladze’s son – Levan Kinkladze was sacked from the Kakheti coordinating center of the Social Service Agency. Zakaria Kinkladze was compelled to leave the space, which he had leased for entrepreneur business. He had signed the lease-agreement with Giorgi Kisishvili up to 2016.