ვეტერანმა მფრინავებმა პარლამენტთან საპროტესტო აქცია გამართეს
ვეტერანმა მფრინავებმა პარლამენტთან საპროტესტო აქცია გამართეს. როგორც საპროტესტო აქციის მონაწილეებმა განაცხადეს, 2005 წელს საქართველოს პრეზიდენტმა ხელი მოაწერა განკარგულებას, რომლის თანახმად ვეტერან მფრინავებს ყოველთვიურად 490 ლარიდან 560 ლარამდე კომპენსაცია უნდა მიეღოთ. თუმცა, მიხეილ სააკაშვილის განკარგულება არ შესრულებულა.
როგორც ვეტერანი მფრინავები აღნიშნავენ, „მიხეილ სააკაშვილმა განკარგულებას მარჯვენა ხელით მოაწერა, მარცხენათი კი სანაგვეში გადააგდო“.
მათი თქმით, სისტემატიურმა ფრენებმა მათ ჯანმრთელობაზე უარყოფითად იმოქმედა და 94-ლარიანი პენსია სამკურნალოდ საკმარისი არ არის.

Veteran Pilots Protested in Front of the Parliament
Veteran pilots protested in front of the parliament. The participants said, in 2005 the President of Georgia signed a decree, according to what they had to receive a compensation from 490 GEL to 560 GEL per month. However, this decree was not executed yet.
Veteran pilots said, “Mikheil Saakashvili signed the decree with his right hand but threw it into a dust-bin with his left hand.”
According to veterans, systematic flights damaged their health conditions and 94-GEL pension is not enough for their medical treatment.