კამპანიის „ეს შენ გეხება“ მონაწილეები პრეზიდენტს კითხვებს ფეისბუქით დაუსვამენ
დღეს - 28 თებერვალს 20:00 საათზე კამპანიის -  „ეს შენ გეხება“  მონაწილეები საქართველოს პრეზიდენტს კითხვებს  ფეისბუქის მეშვეობით დაუსვამენ.
მიხეილ სააკაშვილის პარლამენტში გამოსვლა ფეისბუქზე, პრეზიდენტის ოფიციალურ გვერდზე  ე.წ. ლაივსტრიმით გადაიცემა. კამპანიის მონაწილეები სწორედ ამ დროისთვის გეგმავენ, დაუსვან პრეზიდენტს შეკითხვები და გააკეთონ კომენტარები  იმ საკანონმდებლო ცვლილებებზე, რომელიც საქართველოს პარლამენტმა გასული წლის ბოლოს მიიღო.
ფეისბუქზე კამპანიის მონაწილეებმა უკვე გაავრცელეს განცხადება და თითოეულ მოქალაქეს, რომელსაც  მიაჩნია,  რომ საარჩევნო კანონმდებლობაში შესული ცვლილებები ეხება, აქციაში მონაწილეობისკენ მოუწოდეს: https://www.facebook.com/esshengexeba.
აქციაში მონაწილეობის შესახებ დეტალური ინსტრუქცია დაიდება ფეისბუქზე, კამპანიის „ეს შენ გეხება“ გვერდზე (https://www.facebook.com/esshengexeba).
აქციის ორგანიზატორების განცხადებით, მთავარია, დაისვას ბევრი შეკითხვა და გამოითქვას ბევრი მოსაზრება ამ საკითხთან დაკავშირებით:
„შესაძლოა,  პრეზიდენტმა ამ კითხვებს არ უპასუხოს, მაგრამ მთავარია, ხელისუფლებას დავანახოთ, რომ მოქალაქეთა დიდი ნაწილი ამ კანონმდებლობის შეცვლას პრინციპულად ითხოვს“, - აცხადებენ კამპანიის მონაწილეები.

Participants of the Campaign “It Affects You” to Ask Questions to President on Facebook
Today, on February 28, the participants of the Campaign “It Affects You” will ask questions to the Georgian President on the Facebook page from 8:00 pm.
Mikheil Saakashvili’s speech at the Parliament of Georgia will be live-broadcasted on the the President’s official page on Facebook. The Campaign representatives intend to ask questions to the president at that moment and make comments about legislative changes which were introduced at the end of last year by the Parliament of Georgia.
The Campaign members have already spread the information about their initiative on the social network and every person, who believes that the amended law reflects them, is invited to participate in the process: https://www.facebook.com/esshengexeba
The detailed instruction about participation in the event will be provided on the Facebook page of the Campaign “It Affects You” https://www.facebook.com/esshengexeba.
The organizers of the event state it will be important to ask as more questions as possible and to express opinion about the issue.
“The President might not answer our questions, but the main purpose is to show to the government that big part of society principally request amendment of the current legislation” the Campaign representatives stated.