ლევან გოგორელიანი - ჩემი ძმა სამოქალაქო ფორმაში ჩაცმულმა პირებმა გაიტაცეს
თბილისში, ვაჟა-ფშაველას გამზირის მეხუთე კვარტლის მიმდებარე ტერიტორიიდან სამოქალაქო ტანსაცმელში ჩაცმულმა პირებმა ბერა ივანიშვილის სტუდია “Georgian dreams studio”-ს წევრის, “რუსთავი2”-ის გასართობი გადაცემების ყოფილი თანამშრომლის, ლევან გოგორელიანის ძმა, ლაშა გოგორელიანი გაურკვეველი მიმართულებით წაიყვანეს. ამის შესახებ ინფორმაცია “ინტერპრესნიუსს” ლევან გოგერელიანმა დაუდასტრა.
როგორც “ინტერპრესნიუსს” მან განუცხადა, ლაშა გოგორელიანი საცხოვრებელ სახლთან მანქანაში იმყოფებოდა, როდესაც 6 მანქანაში მყოფი, სამოქალაქო ფორმაში ჩაცმული პირები მივიდნენ და მისი ძმა გაიტაცეს.
“ჩემმა ძმამ პოლიცია არც იცის, რა არის. მთელი ცხოვრება წესიერი ცხოვრებით ცხოვრობს. წარმოდგენა არ მაქვს, რა გახდა ლაშას დაკავების მიზეზი. მითხრეს, რომ 6 მანქანა მოვარდა და წაიყვანეს”, - აღნიშნა ლევან გოგორელიანმა. მისივე თქმით, ლაშა გოგორელიანიც ბერა ივანიშვილის სტუდიაში მუშაობს.
ტელეკომპანია “რუსთავი2”-ის გასართობი შოუების მსახიობები თემო მჟავია, ამიკო ჩოხარაძე და ლევან გოგორელიანი, იგივე “ფაქო” “Georgian dreams studio”-ში დაახლოებით ორი კვირის წინ გადავიდნენ.

Levan Gogoreliani – My Brother Kidnapped by Strangers in Plain Clothes
Strangers in plain clothes kidnapped Lasha Gogoreliani, brother of Levan Gogoreliani, former actor of the Rustavi 2’s entertainment programs, who has lately joined Bera Ivanishvili’s studio “Georgian Dreams Studio”, from the fifth quarter of Vazha Pshavela Avenue, Tbilisi. Levan Gogoreliani confirmed the information with the Interpresnews.
He said Lasha Gogoreliani was in the car parked near the house when strangers in plain clothes drove into the yard by 6 cars and kidnapped his brother.
“My brother has never had any contact with police yet. He was honest person. I have no idea why they arrested Lasha. I was told six cars drove into the yard and took him,” Levan Gogoreliani said and added that his brother also worked at Bera Ivanishvili’s studio.
Actors of the TV-Company Rustavi 2’s entertainment programs Temo Mzhavia, Amiko Chokharadze and Levan Gogoreliani [Pacho] moved to Georgian Dream’s Studio about two weeks ago.