„ქართული ოცნების“ აქტივისტის მეუღლეს სამსახურიდან წასვლაზე განცხადების დაწერა მოსთხოვეს
დედოფლისწყაროში, კოალიაცია „ქართული ოცნების“ რაიონული შტაბის აქტივისტის გიორგი ნასრაშვილის მეუღლეს ელენე პოპიაშვილს, რომელიც დედოფლისწყაროს მე-2 საჯარო სკოლაში მათემატიკას ასწავლის, სამსახურიდან წასვლის შესახებ განცხადების დაწერა მოსთხოვეს.
„დირექტორმა უთხრა, შენი ქმარი ბიძინა ივანიშვილის მხარდამჭერი ყოფილა და სამსახურიდან უნდა წახვიდეო. ელენე მასწავლებელმა განცხადების დაწერაზე უარი თქვა, რის შემდეგაც დირექტორმა უთხრა, რომ მაშინ ის გამოსცემდა ბრძანებას მისი სამსახურიდან გათავისუფლების შესახებ“, - აცნობეს კახეთის საინფორმაციო ცენტრს „ქართული ოცნების“ დედოფლისწყაროს რაიონული შტაბიდან.
სკოლის დირექტორმა და საგანმანათლებლო რესურს-ცენტრის უფროსმა კომენტარი არ გააკეთეს.
შეგახსენებთ, რომ ბოლო ერთი თვის განმავლობაში, კახეთში, საჯარო სკოლებიდან მასწავლებლებს პოლიტიკური ნიშნით მასობრივად ათავისუფლებენ.

Wife of Georgian Dream’s Activist Requested to Quit Job
Elene Popiashvili, wife of Giorgi Nasrashvili, the activist at the Georgian Dream’s Dedoplistskaro district office, was requested to write resignation letter at Dedoplistskaro Public School # 2 where she teaches Mathematics.
“The director told her, your husband supports Bidzina Ivanishvili and you have to quit the job. Elene refused to write resignation letter and the director warned her he would write order on her dismissal,” Georgian Dream’s Dedoplistskaro district office informed the ICK.
The school director and head of district educational resource center did not comment on the fact.
Teachers have been massively fired from schools on political grounds for the last one month in Kakheti.