ანზორ ქოქოლაძისა და მისი ოჯახის წევრების სასამართლო პროცესი კვლავ პროკურორის მოუმზადებლობის მიზეზით გადაიდო
„ელიტ-ელექტრონიქსის“ ყოფილი დამფუძნებლის, პატიმრობაში მყოფ ბიზნესმენ ანზორ ქოქოლაძისა და მისი ოჯახის წევრების სასამართლო პროცესი კვლავ პროკურორის მოუმზადებლობის მიზეზით გადაიდო.
1 მაისს გამართულ სასამართლო სხდომაზე ბრალდებულების ადვოკატები ლილი გელაშვილი და მაია ხუციშვილი და პროკურორი ლაშა ხაშილაძე იყვნენ წარმოდგენილი, სხდომას კი მოსამართლე ბადრი კოჭლამაზაშვილი უძღვებოდა.
სხდომაზე პროკურორს დასკვნითი სიტყვა უნდა წარმოეთქვა. ბრალდების მხარის განცხადებით, ის საქმეში დღეს ჩაერთო, ამიტომ დასკვნითი სიტყვის მოსამზადებლად დრო სჭირდებოდა.
მომდევნო სასამართლო პროცესი 11 მაისს, 11:00 სთ-ზე გაიმართება.
შეგახსენებთ, რომ ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურმა „ელიტ ელექტრონიქსის“ დამფუძნებელი და ყოფილი მმართველი ანზორ ქოქოლაძე 2010 წლის აგვისტოში 2008-2009 წლებში სხვადასხვა უკანონო გარიგებისა და სახელმწიფოს წინაშე არსებული ვალდებულების შესრულებისთვის თავის არიდების ბრალდებით დააკავა. 2010 წლის 21 აპრილს კი თბილისის საქალაქო სასამართლომ მას თავისუფლების 7 წლითა და 6 თვით აღკვეთა მიუსაჯა.
2010 წლის 7 მაისს ანზორ ქოქოლაძის კუთვნილი „ელიტ ელექტრონიქსის“ აქციების 55% „თიბისი ბანკმა“ „თიბისი ბროკერის“ საშუალებით 116 000 ლარად ფარულად შეისყიდა. „ელიტ-ელექტრონიქსის“ დამფუძნებელი და ყოფილი მმართველი ანზორ ქოქოლაძე ამ გარიგების ბათილად ცნობას მოითხოვდა და თავისი კანონიერი უფლებების აღდგენისთვის სასამართლოში იბრძოდა. არაოფიციალური ინფორმაციით, ქოქოლაძის პატიმრობაში ყოფნა სწორედ აღნიშნულ დავას უკავშირდება.
მოგვიანებით სასამართლომ დავა „თი ბი სი ბანკის“ სასარგებლოდ გადაწყვიტა.
2011 წლის 13 დეკემბერს ანზორ ქოქოლაძისა და მისი ოჯახის წევრების - მალხაზ და თენგიზ ნაგერვაძეებისა და ლევან დუმბაძის წინააღმდეგ ახალი, დამატებითი ბრალდებით სისხლის სამართლის საქმე აღიძრა.

Trial on Anzor Kokoladze and His Family Members Postponed Again for Unprepared Prosecutor
Trial on former founder of the Company Elite Electronics, imprisoned businessman Anzor Kokoladze and his family members was postponed again because of unprepared prosecutor.
Prosecutor had to make final speech at the court hearing. The prosecutor’s side stated they had taken up the case today and needed time to prepare for the final speech.
The next trial is scheduled at 11:00 am on May 11.
Investigation department of the Ministry of Finances arrested the founder and former manager of the Elite Electronics Anzor Kokoladze in August of 2010 for illegal deals and unexecuted obligations before the state in 2008-2009. On April 21, 2010 the Tbilisi City Court imposed imprisonment of 7 years and 6 months on him.
On May 7, 2010 TBC Bank via TBC Broker purchased Anzor Kokoladze’s 55% in the Elite Electronics for 116 000 GEL in secret. The founder and former manager of the Company requested to annul this purchase and to restitute his legal rights at the court. According to unofficial information, Kokoladze was imprisoned because of his struggle for his shares.
Later, the Court passed verdict in favor of the TBC Bank.
On December 13, 2011 new criminal case was launched against Anzor Kokoladze and his family members Malkhaz and Tengiz Nagervadzes and Levan Dumbadze.