მუშტი-კრივი გორის სოფლებში
გორის რაიონში პოლიტიკური ვითარება სულ უფრო იძაბება. საქმეში უკვე ბახუსი და მუშტი ჩაერთო. აგრესიულად განწყობილი ადამიანები კოალიცია „ქართული ოცნების“ ლიდერების  სოფლებში შეხვედრების ჩაშლას სხვადასხვა ხერხით ცდილობენ. აგრესიას ჟურნალისტების მიმართაც გამოხატავენ. სოფელ ახალდაბაში ერთმა პიროვნებამ სააგენტო „ინფო 9“-ის ოპერატორს თორნიკე თიბილაშვილს ჯერ გადაღების შეწყვეტა მოსთხოვა და შემდეგ მუშტი პირდაპირ სახეში ჩაარტყა. ამავე სოფელში ჩხუბი ოპოზიციისა და ხელისუფლების მომხრეებს შორისაც გაიმართა.
„ინფო 9“-ის ოპერატორს თვალი აქვს დაზიანებული, დამტვრეულია ვიდეოკამერაც. თიბილაშვილმა სამედიცინო ექსპერტიზა უკვე ჩაიტარა და რეაგირებისთვის სახალხო დამცველს მიმართა. პიროვნება, რომელმაც მას დაარტყა, ვიდეომასალაზე დაფიქსირებულია, თუმცა ჟურნალისტებმა მისი ამოცნობა ჯერჯერობით ვერ მოახერხეს. თიბილაშვილის თქმით, მას იმ დროს გაუსწორდნენ, როცა ხალხში დაწყებულ ჩხუბს იღებდა.
სოფელ ვარიანში კოალიციის ლიდერებთან შეხვედრისას ადგილობრივი რწმუნებულის აპარატის თანამშრომლები და სკოლის პედაგოგები აქტიურობდნენ. განსაკუთრებით გამოირჩეოდა „ნაციონალური მოძრაობის“ მხარდამჭერი იზა კოკაური, რომელიც კოალიციის ლიდერებს მოღალატეობასა და რუსული დაფინანსების მიღებაში ადანაშაულებდა. ინტერნეტგამოცემა qartli.ge-ის რედაქტორმა საბა წიწიკაშვილმა შეკრებილ პედაგოგებში ის პირები ამოიცნო, რომლებიც, მისი თქმით, წინა არჩევნებზე ადგილობრივი საარჩევნო უბნის კომისიის წევრები იყვნენ და არჩევნებს აყალბებდნენ. ამ მასწავლებლებმა ჟურნალისტის მიმართ აგრესია გამოხატეს და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს. ეს ყველაფერი qartli.ge-ის ვიდეოკამერამ დააფიქსირა.
კოალიციის წარმომადგენელი ნინელი ჭანკვეტაძე აცხადებს, რომ მათ ნასვამი ადამიანები დასდევენ და მუდმივად ემუქრებიან.
არანაკლებ დაძაბული გამოდგა შეხვედრები შინდისსა და ნიქოზში. შინდისში ადგილობრივი რწმუნებულის აპარატის თანამშრომელი ირმა პაპუნაშვილი აქტიურობდა და ოპოზიციის ლიდერებს მოღალატეებს უწოდებდა, მას და კახი კალაძეს შორის კი შელაპარაკება მოხდა.
სოფელ ნიქოზში სოფლის რწმუნებულმა შეხვედრის ჩასაშლელად მთელი სანათესაო და საახლობლო გამოიყვანა, რომლებიც შეძახილებით მოუწოდებდნენ კოალიციის წარმომადგენლებს, რომ სოფელი დაეტოვებინათ. შეურაცხყოფას აყენებდნენ აქციაზე მისულ სასულიერო პირებსაც.
ნიქოზის რწმუნებული ილია მინდიაშვილი აცხადებს, რომ მოსახლეობის აგრესიას ბიძინა ივანიშვილის რუსეთისადმი დამოკიდებულება იწვევს და მისი მომხრეების მოსმენა სოფელში არავის უნდა.
კოალიციის წარმომადგენელმა კახი კალაძემ მერეთის ინციდენტი გაიხსენა და ხელისუფლება ვითარების ხელოვნურ დაძაბვაში დაადანაშაულა.
კოალიციის ლიდერები სოფელ-სოფელ შეხვედრებს აგრძელებენ და ეს შეხვედრები 15 ივლისამდე გაგრძელდება. კვირას გორში „ქართული ოცნების“ აქციის ჩატარებაა დაგეგმილი. გორის რაიონის სოფლებში კი ვითარება ყოველდღიურად იძაბება. კოალიციის ლიდერები აღნიშნავენ, რომ ხელისუფლების მომხრეები შეხვედრების ჩაშლას ყველა სოფელში ცდილობენ.

11:02, Saturday, 25.05.2013
Political situation is getting tenser in Gori district. Bacchus and fists were also involved in the affair. Aggressive people apply various methods to fail meetings of Georgian Dream’s leaders in the villages. They are aggressive with journalists too. A person in Akhaldaba village initially demanded cameraman Tornike Tibilashvili from the news agency INFO 9 to stop footage and then punched him in the face. The quarrel between the supporters of opposition and ruling parties took place in the same village.
INFO 9 cameraman has his eye injured and video-camera broken. Tibilashvili has already taken medical expertise and applied to the Public Defender for help. His abuser was video-recorded but journalists could not identify his personality yet. Tibilashvili said he was attacked when he was shooting a quarrel in the street.
Employees of the village attorney’s administration and school teachers were particularly active during the Coalition leaders’ meeting in Variani village. Iza Kokauri, supporter of the National Movement, was particularly active and blamed coalition leaders in treason and getting funds from Russia. Editor of the online newspaper qartli.ge Saba Tsitsikashvili recognized those teachers; they had been members of the election commission during the previous elections [local self-governmental elections in 2010] and falsified election results. Those teachers were aggressive towards the journalist and insulted him. Qartli.ge’s video-recorded this incident.
Nineli Chakvetadze from the Coalition said drunken people were chasing and threatening them.
Meetings in Shindisi and Nikozi villages were also very noisy. Irma Papunashvili, employee of the Shindisi village administration was active and called opposition leaders to be traitors; afterwards she argued with Kakhi Kaladze.
In Nikozi village, the village attorney called all his relatives and friends to fail the meeting of the Coalition and shouted at them to immediately leave the village. They even insulted the clergymen who were attending the meeting.
Nikozi village attorney Ilia Mindiashvili said population is aggressive towards Ivanishvili because of his relation with Russia and nobody wants to listen to his supporters in the village.
Kakhi Kaladze of the Coalition recalled Mereti incident and blamed the government in artificial tension of the situation.
Coalition leaders continue meetings in the villages till June 15. On Sunday, Georgian Dream has scheduled an assembly in Gori. In parallel to it situation is getting tense in the villages of Gori district. Coalition leaders state the government’s supporters try to fail their meetings in every village.
Name: Jose
2012-07-29 20:45
This website makes thigns hella easy.
Name: Asmart
2012-07-29 07:21
this was cool a handful years ago notenheless it's amusing how years switches the method by which you see varying creative concepts, thanks with regard to the post it's great to read anything smart now and then instead of the conventional rubbish mascarading as blogs on the web