„მედია ჯგუფი“ სამტრედიაშიც გამოჩნდა
23 ივლისს სამტრედიაში, „ქართული ოცნების“ წევრის, კახი კალაძის სახლთან  ინციდენტი მოხდა. იმ დროს, როცა კახი კალაძე სახლში იმყოფებოდა, იქვე „მედია ჯგუფის“ წარმომადგენლები რამდენიმე კამერით და მიკროფონით გამოჩნდნენ.
თვითმხილველების თქმით, კალაძის სახლთან მალევე  „ინფო 9“-ის კამერაც გამოჩნდა. კადრებში, რომელიც გვიან ღამით გავრცელდა, კარგად ჩანს, თუ როგორ მიმართავენ „ინფო 9“-ის ოპერატორს „მედია ჯგუფის“  წევრები. „მედია ჯგუფის“ ჟურნალისტი დაინტერესდა, ვისი დავალებით იყო მისული ოპერატორი და წარმოადგენდა თუ არა  „ქართული ოცნების“ პრესსამსახურს.
კალაძის მეზობლებმა „მედია ჯგუფის“ წარმომადგენლებს ურჩიეს, სახლის მიმდებარე ტერიტორია დაეტოვებინათ. „ჩვენ სიმშვიდე გვჭირდება და არ არის საჭირო აქ ამდენჯერ მოსვლა. მე ამათ ადგილზე ჟურნალისტობას არ ვისურვებდი. ასეთი ფაქტი უკვე მეორეჯერ მოხდა. დაასვენონ ეს ხალხი და დაგვასვენონ ჩვენც“, - განაცხადეს კალაძის მეზობლებმა.
მოგვიანებით კომენტარი „ინფო 9“-ის ჯურნალისტს „ქართული ოცნების“ სამტრედიის მაჟორიტარმა დეპუტატმა კახი კალაძემ მისცა. „მედია ჯგუფის“ წევრები სახლის ეზოში შემოვიდნენ, რომელიც დაცვის დახმარებით ეზოდან გამოვიყვანეთ“, - აღნიშნა კალაძემ.
საინფორმაციო სააგენტო „ინფო 9“-ის დირექტორი, მანანა ელიშვილი ამბობს: „ძალიან მინდა, გაირკვეს, ვინ არიან ის ადამიანები, ვინც გუშინ „მედია ჯგუფს“ წარმოადგენდა და ამ ჯგუფის სახელით ჩვენს ოპერატორს კითხვებს უსვამდა. მინდა, ვიცოდე მათი სახელები და გვარები. ეს უკვე ჩვეულებრივ მოვლენად იქცა - როცა „ინფო 9“-ის ჟურნალისტებს მუშაობაში ხელს უსლიან. ჩვენ რამდენიმე ინციდენტთან დაკავშირებით სარჩელი შევიტანეთ და არ გამოვრიცხავ, ამ ფაქტთან დაკავშირებით კიდევ მივმართოთ სამართალდამცავ სტრუქტურებს“.

“Media Group” Appeared In Samtredia Too
There was an incident near Georgian Dream member, Kakhi Kaladze’s house in Samtredia on July 23. The representatives of “Media Group” appeared there with cameras and microphones when Kakhi Kaladze was at home.
According to the witnesses, the “INFO9” camera appeared soon after the incident. The video released late at night shows how “Media Group” members address the “INFO9” operator. The “MediaGroup” journalist was interested in the purpose of the operator’s visit and whether or not was he the press service of Georgian Dream.
Kaladze’s neighbours asked the “Media Group” representative to leave the place.”We need peace and it is not necessary to come here many times. I do not wish to be at your place. The fact like this happened for the second time. Let us be peacefull”, Kaladze’s neighbours said.
Later Kakhi Kaladze, Georgian Dream’s major deputy in Samtredia, told “INFO9” journalist that ”Media Group” members entered the yard and the guard took them out”.
Manana Elishvili, the “INFO9” director, said ”I want to find out who are the people representing the “Media Group” yesterday and were interviewing our operator. I want to know their names.  Disturbing the “INFO9” journalists while they are working has turned into a daily occurrence. We sued against several incidents and it is possible that we will appeal the law defending structures again in the future”.