„ნაციონალური მოძრაობის“ კახეთის კოორდინატორმა „ქართული ოცნების“ წევრს შეურაცხყოფა მიაყენა
„ნაციონალური მოძრაობის“ კახეთის კოორდინატორმა გიორგი ბოტკოველმა, რომელიც საპარლამენტო არჩევნებში კენჭს თელავში იყრის, „ქართული ოცნების“ წევრს ზურა ყურაშვილს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა. „შენ რა გაგიკეთებია, იყალთოში გიცნობს ვინმე საერთოდ? კაცი მაინც იყო, კაცი, წადი იკითხე, შენს სოფელში იკითხე შენი სახელი, არაკაცო შენ“, – მიმართა ბოტკოველმა ყურაშვილს.
ინციდენტი თელავის რაიონის სოფელ კურდღელაურში მოხდა. სტიქიით დაზარალებულ სოფელში კოალიცია „ქართული ოცნების“ ლიდერი ბიძინა ივანიშვილი იყო ჩასული კოალიციის სხვა ლიდერებთან ერთად. კოალიციის წარმომადგენლებს უკან ახმეტის მაჟორიტარი დეპუტატი, საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი პეტრე ცისკარიშვილი, ახმეტის მუნიციპალიტეტის გამგებელი კობა მაისურაძე და „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ კახეთის რეგიონული კოორდინატორი გიორგი ბოტკოველი დაყვებოდნენ.
„შენ რა უნდა გააკეთო ამ ქვეყნისთვის, შენ რა გაგიკეთებია? რა გაგიკეთებია შენ საერთოდ? ჰა, ეხლა გაგახსენდა იყალთო, კურდღელაური და თელავი? აქამდე არ იყავი თელაველი“, – უყვიროდა ბოტკოველი ყურაშვილს, რომელიც იქაურობას გაერიდა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი გიორგი ბოტკოველს დაუკავშირდა. „მაგის კაცობა სოფელში არავის გაუგია. წლების განმავლობაში „გლობალ TV“–ის რეგიონული მენეჯერი იყო, კარგი და ახლო ურთიერთობა ჰქონდა ბიძინა ივანიშვილთან, მაგრამ სოფელში ერთ გაჭირვებულს არ დახმარებია. ეგ ყოველთვის კარგად იყო. ახლა მოინდომა ქულების ჩაწერა“, – განუცხადა ბოტკოველმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს (ტელეკომპანია „მაესტროს“ ვიდეომასალა).

Giorgi Botkoveli, United National Movement’s regional coordinator in Kakheti, who is on the ballot in Telavi in the upcoming Parliamentary election, verbally insulted Zura Kurashvili, a member of  the Georgian Dream coalition. ”Have you ever done anything? Does anyone know you in Ikalto? Just ask about yourself in your own village, you villain” -Botkoveli reportedly said to Kurashvili.
The incident happened in Kurdgelauri village in the Telavi region. Bidzina Ivanishvili visisted the village together with other Georgian Dream leaders to survey the damage wreacked by last week’s natural disaster. Giorgi Botkoveli was following the Georgian Dream delegation together with Petre Tsiskarishvili, deputy mayor of Akhmeta and parliamentary majority leader, and Koba Maisuradze, governor of Akhmeta municipality.
“What can you do for this country and what have you done at all? So now you remember Ikalto and Kurdgelauri. Were you not Telavian until now?”-Botkoveli shouted at Kurashvili who proceeded to leave the scene of the incident.
The Information Centre of Kakheti interviewed Giorgi Botkoveli. ”No one has ever heard of him doing anything good in the village. He has been the regional manager of “GlobalTV” for years. He has had a close relationship with Bidzina Ivanishvili, but he has never helped a single man in the village. He has always lived very well and now he is looking to take credit for something he never did”,-Botkoveli said to Information Centre of Kakheti (Video from Maestro TV).