დავით ბაქრაძე კუხის მოსახლეობას გზის აღდგენას დაპირდა
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე დავით ბაქრაძე 30 ივლისს ხონის მუნიციპალიტეტს სტუმრობდა. იგი სოფელ კუხში მოსახლეობას შეხვდა, სადაც დაზღვევის ახალ სისტემაზე და სოფლის ინფრასტრუქტურის მოწესრიგებაზე ისაუბრა.
კუხს ბუნებრივი აირი არა აქვს და შიდა გზებიც მოუწესრიგებელია. სოფელში ასევე სრულიად მოშლილია სარწყავი არხების სისტემა, რაც გლეხებს მეურნეობაში პრობლემებს უქმნის. პარლამენტის თავჯდომარემ კუხს მოშლილი სარწყავი არხებისა და მოუწესრიგებელი სოფლის გზის აღდგენის პირობა მისცა.
სოფლის მცხოვრებლებთან შეხვედრის დასრულების შემდეგ პარლამენტის თავმჯდომარემ სოფელ ნახახულევში ხის გადამამუშავებელი და ავეჯის დამამზადებელი საამქრო დაათვალიერა, სადაც 45 ადგილობრივია დასაქმებული.
ვარაუდობდნენ, რომ პარლამენტის თავჯდომარე „ნაციონალური მოძრაობიდან“ ხონის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატს დაასახელებდა, მაგრამ მოლოდინი ამაო აღმოჩნდა. „ამ საკითხზე პარტიაში მსჯელობენ. ჯერ კიდევ კანდიდატზე არ შევჯერებულვართ“, - განაცხადა დავით  ბაქრაძემ.

Davit Bakradze Promised Kukhi Inhabitants to Rehabilitate the Road
Davit Bakradze, Chairman of the Parliament of Georgia visited Khoni district on July 30. He met residents of Kukhi village, where he talked about the new insurance system and renovation of the village infrastructure.
There is no natural air supply in Kukhi village and roads are out of order. The irrigation system is also damaged and it creates serious problems for farmers. The Chairman of the Parliament promised inhabitants to rehabilitate the damaged irrigation system and roads.
After Kukhi village, the Parliament Speaker visited Nakhakhulevi village and arrived at the wood and furniture producing enterprise which employs 45 local people.
Locals expected the Speaker to announce the majoritarian candidate of the “National Movement” from Khoni district but he did not. “We are still discussing this issue in the party and we have not agreed yet”, Davit Bakradze said.