ფინანსური მონიტორინგის სამსახურმა ქდმ–ს მიერ მოსახლეობის გამასპინძლების ფაქტის შესწავლა დაიწყო
სახელმწიფო აუდიტის სამსახურმა 2012 წლის 31 ივლისს, „ქრისტიან-დემოკრატიული მოძრაობის“ ორგანიზებით გურჯაანში, დიდების მემორიალზე, მოსახლეობის გამასპინძლების ფაქტის შესწავლა დაიწყო.
„სახელმწიფო აუდიტის სამსახური საფუძვლიანად შეისწავლის პოლიტიკური სუბიექტის მიერ განხორციელებული საქმიანობის „მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანებების შესახებ“ საქართველოს ორგანულ კანონთან შესაბამისობის საკითხს და უზრუნველყოფს საზოგადოების ინფორმირებულობას ადმინისტრაციული წარმოების შედეგად მიღებული გადაწყვეტილების თაობაზე“, – ნათქვამია ფინანსური მონიტორინგის სამსახურის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
შეგახსენებთ, რომ „ქრისტიან – დემოკრატიული მოძრაობის“ ლიდერები 31 ივლისს, გურჯაანში, დიდების მემორიალზე კახეთის სხვადასხვა რაიონებიდან მარშუტკებით ჩამოყვანილ მხარდამჭერებს შეხვდნენ. შეხვედრის შემდეგ პარტიამ მემორიალზე შეკრებილ ხალხს მწვადით, კიტრით, პომიდორით, პურით და ღვინით უმასპინძლა.
საარჩევნო საკითხებში ექსპერტის ნინა ხატისკაცის განცხადებით, ამომრჩევლისთვის პარტიის მიერ ნებისმიერი მომსახურების გაწევა, მათ შორის კვებით მომსახურება არის ამომრჩევლის მოსყიდვა, რაც სისხლის სამართლის დანაშაულია.

20:57, Tuesday, 21.05.2013
Financial Monitoring Service Started Investigation of the Event Organized by Christian-Democrat Movement
State Audit Office launched administrative proceedings about the feast organized by the Christian Democrat Movement on July 31, 2012 for the population at the Memorial of Glory in Gurjaani.
“The State Audit Office will thoroughly study the activities of the political subject and its compliance with the Organic Law of Georgia on Political Unions of Citizens and will inform the public about the conclusion rendered on the administrative proceedings,” the statement of the Financial Monitoring Service reads.
Expert of election issues Nina Khatiskatsi said any service provided to voters by any political party, including serving them with food, is bribery of voters that is criminal offence.