დავით ბაქრაძემ ბაღდათელებს ისევ თემურ კოხოძე წარუდგინა
პარლამენტის თავმჯდომარემ, დავით ბაქრაძემ 6 აგვისტოს ბაღდათის რაიონის სოფელ ფერსათში, ახალგახსნილი  ხილის გადამამუშავებელი საწარმო დაათვალიერა. საწარმო რამდენიმე თვის წინ გაიხსნა, სადაც ექვსი ადამიანია დასაქმებული.
პარლამენტის თავჯდომარემ ამავე საწარმოში „ნაციონალური მოძრაობის“ ბაღდათის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი თემურ კოხოძე წარადგინა. თემურ კოხოძე „თეგეტა მოტორსის“ დამფუძნებელია და  ბოლო მოწვევის პარლამენტშიც ბაღდათის მაჟორიტარი დეპუტატია.
„ჩვენი კანდიდატი ბაღდათის მუნიციპალიტეტში შეეცდება ყველა მცირე მეწარმეს დაეხმაროს ბიზნესის განვითარებაში“, - აღნიშნა საწარმოში შეხვედრაზე დავით ბაქრაძემ.
„მთავარი მიზანი ხალხის დასაქმება და მცირე მეწარმეების ხელშეწყობაა რეგიონებში. ორ-სამ წელიწადში ჩვენს ქვეყანაში უმუშევრთა რიცხვი განახევრდება. სწორედ ამიტომ შეიქმნა დასაქმების სამინისტრო, რომელიც იქნება ხიდი მეწარმეებსა და ხალხს შორის“, - განაცხადა თემურ კოხოძემ.

The Chairman of the Parliament of Georgia, Davit Bakradze, visited a fruit producing factory in Persati Village in Baghdati district on August 6. The factory opened several months ago and it employs six people.
The Chairman of the Parliament presented Temur Kokhodze as the Baghdati majoritarian candidate of the National Movement to the people. Temur Kokhodze is the founder of “Tegeta Motors” and is the Baghdati majoritarian candidate for the parliamentary elections.
“Our candidate will try to help every small business owner to develop their business in the Baghdati district”, Davit Bakradze said at the factory.
“The main aim is to employ people and help entrepreneurs in the district. The number of unemployed people will reduce by half in two or three years. That is why the Ministry of Employment of Georgia was created. It forms a connection between the entrepreneurs and the people”, Temur Kokhodze stated.