ახმეტის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსი პედაგოგებს წინასაარჩევნო აგიტაციას აიძულებს
ახმეტის საგანმანათლებლო რესურს-ცენტრის უფროსი ბელა მარუქაშვილი საჯარო სკოლების პედაგოგებს „ნაციონალური მოძრაობიდან“ ახმეტის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის პეტრე ცისკარიშვილის სასარგებლოდ აგიტაციას ავალდებულებს, წინააღმდეგ შემთხვევაში კი მათ სამსახურიდან გათავისუფლებით ემუქრება.
„სკოლის დირექტორები დაიბარა და ყველას დაავალა, რომ თითოეულმა პედაგოგმა ჩვენს სოფლებში პეტრე ცისკარიშვილის სასარგებლოდ უნდა ვიმუშაოთ. უბნებში ვიაროთ, ხალხი გამოვკითხოთ, რა უჭირთ, რა პრობლემა აქვთ, ვის უჭერენ მხარს, რას სთხოვენ პეტრე ცისკარიშვილს და ადგილობრივ ხელისუფლებას. ყველა პედაგოგმა მოხსენება წერილობითი სახით სკოლის დირექტორებს 15 აგვისტომდე უნდა ჩავაბაროთ, სკოლის დირექტორები კი მას ბელა მარუქაშვილს გადასცემენ. რათქმაუნდა ეს სამუშაო ანაზღაურების გარეშე უნდა შევასრულოთ. ვინც უარს იტყვის, დაგვიბარეს, რომ სექტემბრიდან ხელშეკრულებას აღარ გაგვიფორმებენ“, – აცნობეს კახეთის საინფორმაციო ცენტრს დუისის და ქვემო ალვანის საჯარო სკოლების პედაგოგებმა.
ახმეტის საგანმანათლებლო რესურს-ცენტრის უფროსი ბელა მარუქაშვილი კომენტარს არ აკეთებს.
ბელა მარუქაშვილი ახმეტის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრიც არის „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობიდან“. ბელა მარუქაშვილის მამა ომარ მარუქაშვილი ახმეტის საინფორმაციო ცენტრის ხელმძღვანელია. ახმეტის საინფორმაციო ცენტრი გამგეობის შენობაშია განთავსებული და ადგილობრივი ბიუჯეტიდან ფინანსდება. ბელა მარუქაშვილის ძმა ვაჟა მარუქაშვილი „კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ ახმეტის სერვის-ცენტრის მენეჯერია.
შეგახსენებთ, ბელა მარუქაშვილი პირადად იყო ჩართული კახეთის საინფორმაციო ცენტრის რესპოდენტზე, „ქართული ოცნების“ მხარდამჭერზე გულჩინა წიქორიძეზე ზეწოლის ფაქტებში. რესურს–ცენტრის უფროსმა სახლის მეპატრონეს, სადაც გულჩინა წიქორიძე თავს აფარებს, ბინიდან მარტოხელა, სოციალურად დაუცველი ქალბატონის გაგდება მოსთხოვა.

Head of Akhmeta Resource Center Forces Teachers to Do Pre-election Agitation
Head of Akhmeta Resource Center, Bela Marukashvili, forces public teachers to agitate in favor of Akhmeta’s majoritarian candidate Petre Tsiskarishvili, from National Movement; if they do not obey, she threatens to fire them.
“School directors were called and ordered to force all teachers in our villages to work for Petre Tsiskarishvili. We should go to districts and ask people what problems they have, who they support, and what they want from Petre Tsiskarishvili and the government. All teachers should give written reports to their school directors until August 15 and the directors will give reports to Bela Marukashvili. Of course, we will have to do this work without payment. We were told that those who refuse will not have their contracts continued from September.” Duisi and Kvemi Alvani public school teachers told Information Centre of Khaketi.
Head of Akhmeta education resource centre Bela Marukashvili made no comments on the allegation.
Bela Marukashvili is member of Akhmeta municipal board from the National Movement. Her father, Omar Marukashvili, is head of Akhmeta Information Centre. The latter has office in the building of municipal board and is funded by local budget. Bela Marukashvili’s brother, Vazha Marukashvili, is manager of Khaketi regional office of Energy Distribution Service Centre.
Bela Marukashvili personally intimidated a respondent of the ICK and Georgian Dream’s supporter Gulchina Tsikoria. She demanded the owner of the house where the lonely and socially vulnerable woman sheltered to expel her from the house.