„ქართული ოცნების“ აქტივისტთა პროცესი უკვე მესამედ გადაიდო
„არაფერი განსხვავებული 6 სექტემბერს არ მოხდება. იგივე მოწმეს მოიყვანენ, უაზრო არგუმენტებს დაასახელებენ და პროცესს ისევ უაზრო მიზეზების გამო გადადებენ. ამასობაში არჩევნებიც მოვა და ჩვენი გამარჯვების შემთხვევაში, იტყვიან, რომ ეს ადამიანები უდანაშაულოები იყვნენ და გაუშვებენ. ღმერთმა დაგვიფაროს და დამარცხების შემთხვევაში, მათ (კაცმა არ იცის, რამდენი ხნით), ალბათ, ციხეში დაამწყვდევენ“, - ასეთი განწყობით დატოვეს ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს შენობა 21 აგვისტოს „ქართული ოცნების“ ქუთაისის ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა.
ვარაუდი გამართლდა: ამომრჩევლის მოსყიდვაში ბრალდებული „ქართული ოცნების“ ქუთაისელი აქტივისტების სასამართლო განხილვა 6 სექტემბერს უკვე მესამედ, ისევ მოწმეების გამო  გადაიდო.
„რა თქმა უნდა, მოწმეები ისევ არ მოვიდნენ. ამის გამო საქმის განხილვა შეუძლებელი გახდა. არადა, ყველამ ვიცით, რომ ე. წ. მოწმე იგივე პროკურატურაა, რომელიც ამ ხალხს, რასაც სურს, იმას ალაპარაკებს. ნინო ყურუა, კობა ჯაბუა, მიხეილ მესხი, მიხეილ ამაშუკელი და გაგა ამბროლაძე სამართალდამველებმა 5 ივნისს ზუსტად ერთ საათში კიდეც დააკავეს და ბრალიც წაუყენეს. სამართალი კი, სამი თვეა, ვერ (უფრო სწორად არ) გაირკვა და არჩევნებამდე, ალბათ, არც გაირკვევა“, - აცხადებენ „ქართული ოცნების“ ქუთაისის ორგანიზაციის წარმომადგენლები.
ქუთაისელი აქტივისტები პოლიციელებმა საინფორმაციო ბუკლეტების დარიგების დროს დააკავეს. წინასწარი გამოძიებით, მათ ამომრჩევლის მოსყიდვაში დასდეს ბრალი (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 161-ე მუხლი). ნინო ყურუა და კობა ჯაბუა 3 ათასი ლარის გირაოს სანაცვლოდ რამდენიმე დღეში გაათავისუფლეს, მიხეილ მესხს, მიხეილ ამაშუკელსა და გაგა ამბროლაძეს კი ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა შეუფარდეს. ვადის გასვლის შემდეგ მათ პატიმრობა გაუგრძელეს. ისინი დღემდე დაკავებული არიან. სასამართლო პროცესი კი, ამჯერად, ქუთაისის საქალაქო სასამარლოში არჩევნებამდე ოთხი დღით ადრე, 26 სექტემბრისთვისაა ჩანიშნული.

Trial on Georgian Dream Activists Postponed for the Third Time
“Nothing special is going to happen on September 6.They will bring same witness, mention stupid arguments and postpone the trial for the foolish reasons again. Meanwhile the election will approach and if we win, they will say that these people were innocent and they will let them off. God save us but if we are defeated they will probably imprison these people (nobody knows how long),” representatives of the Georgian Dream’s Kutaisi organization left the Kutaisi City Court with these comments on August 21.
Their assumptions came true:  the trial on Georgian Dream activists from Kutaisi, who were charged for voters’ bribery, was postponed for the third time on September 6.
“Of course, witnesses did not come again. That is why it was impossible to start trial. We all know that so-called witness is the Prosecutor’s Office which will make people to say whatever they order. The law enforcement officers arrested Nino Kurua, Koba Jabua, Mikheil Meskhi, Mikheil Amashukeli and Gaga Ambroladze and charged them exactly one hour later on June 5. But they could not (did not, to say the truth) estimate the truth for three months and it will not be cleared up before elections,” representatives of the Georgian Dream’s Kutaisi organization stated.
The police arrested activists from Kutaisi when they were giving out information booklets. They charged them of bribery of voters according to the preliminary investigation (Criminal Code of Georgia, Article 161). They released Nino Kurua and Koba Jabua under bail of 3 000 lari in several days. They sentenced Mikheil Meskhi, Mikheil Amashukeli and Gaga Ambroladze to two months preliminary imprisonment. They are still in prison though the two-month term has expired. Next trial is scheduled on September 26 - four days earlier than elections at the Kutaisi City Court.