ბათუმში პოლიტიკური რეკლამა „ისევ ასლანი“ გააპროტესტეს
15 სექტემბერს, აჭარის მთავრობის სახლთან „ქართული ოცნების“ ახალგაზრდული ორგანიზაციის წევრებმა აქცია გამართეს. მათ „ნაციონალური მოძრაობის“ ცნობილი პოლიტიკური რეკლამა - „ისევ ასლანი“ გააპროტესტეს.
„ქართული ოცნების“ ბათუმის ახალგაზრდული ორგანიზაციის წევრებმა განაცხადეს, რომ ასლან აბაშიძის დროინდელი ჩინოვნიკები „ერთიან ნაციონალურ მოძრაობას“, დღეისთვის, გაცილებით მაღალ თანამდებობებზე ჰყავთ.
მათ რამდენიმე მათგანის ფოტოც გამოფინეს: ბათუმის ყოფილი მერი - რობერტ ჩხაიძე, ანზორ ბოლქვაძე - საქართველოს პარლამენტის ვიცე-სპიკერი, ვაჟა ბოლქვაძე - აჭარის ფინანსთა და ეკონომიკის ყოფილი მინისტრი, გელა ცხომელიძე _ ქობულეთის ყოფილი გამგებელი, იაშა შერვაშიძე და სხვა.
აკაკი გვიანიძე, „ქართული ოცნების“ ბათუმის ახალგაზრდული ორგანიზაციის ხელმძღვანელი: „ჩვენ გვახსოვს ყველაფერი, ვინ სად იყო და ვინ ვინ იყო. გვიკვირს, თვითონ „ნაციონალურ მოძრაობას“ რატომ არ ახსოვს, მათი სახეები ვინც აჭარაში ჰყავთ, ვინ არიან. რობერტ ჩხაიძე ქალაქი მერობამდე ჩოლოქის მოვლენების ერთ-ერთი შემოქმედი იყო და ასლან აბაშიძეს კბილებით დაცვას ცდილობდა. ასევე, ანზორ ბოლქვაძე - ჩოლოქს ამარაგებდა იარაღით და ფულით“.

On September 15, young members of the Georgian Dream held assembly in front of Adjara government house. They protested National Movement’s famous advertisement Again Aslan.
Youth branch of the Georgian Dream stated that members of Aslan Abashidze’s government occupy much higher positions in the National Movement’s government than they are offered in accordance to the advertisement (member of Adjara Supreme Council).
They presented several photos of them: Robert Chkaidze – former mayor of Batumi, Anzor Bolkvadze -Vice-speaker of the parliament, Vazha Bolkvadze former minister of finance and economy in Adjara, Gela Tshkomelidze former district governor of Kobuleti, Iasha Shervashidze and others.
Akaki Gvianidze head of Georgian Dream’s youth branch in Batumi said: “We remember who was in that government and who was who. We wonder why National Movement doesn’t remember faces of those who they have in Adjara’s government now. Robert Chkaidze was active participant of Choloki incidents before he became the Batumi Mayor during this government; he was protecting Aslan Abashidze with all his power. Anzor Bolkvadze was also supplying Choloki rebels with guns and money.”