მუქარა „ქართული ოცნების“ ქობულეთის აქტივისტზე
„ქართული ოცნების“ ქობულეთის ორგანიზაციაში მმართველ პარტიას მუქარასა და შანტაჟში ადანაშაულებენ. კოალიციის ერთ-ერთი აქტივისტის, მირზა რომანაძის განცხადებით, მას ფიზიკური ლიკვიდაციით „ნაციონალური მოძრაობის“ ქობულეთის შტაბის წევრი თენგიზ ნოღაიდელი დაემუქრა.
მირზა რომანაძე, „ქართული ოცნების“ ქობულეთის აქტივისტი: „სოფელ  წყავროკაში ვბრუნდებოდი და გზად გამიყოლა ნოღაიდელმა. მეცვა „ქართული ოცნების“ მაისური. მომთხოვა, რომ ეს მაისური გამეხადა და 5-ნომრიანი მაისური ჩამეცვა, რაზედაც უარით ვუპასუხე. შემდგომ უკვე ოჯახზე დამიწყო მუქარა. ოჯახით გაგანადგურებ, ერთი ზარი და მამაშენი გაქრებაო. სანაცვლოდ ჩემგან მოითხოვა „ქართული ოცნების“ ქობულეთის შტაბზე უწმაწური ჭორების გავრცელება“.
რომანაძის განცხადებით, თენგიზ ნოღაიდელი თავისი მეზობელია. ნოღაიდელი ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს აპარატის ყოფილი ხელმძღვანელია. „ქართული ოცნების“ ქობულეთის ფილიალი აღნიშნულთან დაკავშირებით აპირებს, სამართალდამცავებს მიმართოს.

Georgian Dream’s Kobuleti organization blames ruling party in threatening and blackmailing. Georgian Dream’s activist Mirza Romanadze stated that Tengiz Nogaideli from the National Movement’s HQ in Kobuleti, threatened him with physical liquidation.
Mirza Romanadze: “I was going back to village Tskavroka and Nogaideli gave a lift to me. I was wearing Georgian Dream’s t-shirt. He demanded me to take it off and put the t-shirt with number five on it; but I refused. Then he started threatening me about my family. He said he would destroy my family; he could make one call and my father will disappear. In exchange he requested me to spread nasty rumors about Georgian Dream’s Kobuleti office.”
According to Romandaze Tengiz Nogaideli is his neighbor. Nogaideli is former head of the administration at the Kobuleti municipal board. Georgian Dream’s Kobuleti organization intends to appeal to the police regarding this fact.