„ჩვენ დავასრულებთ ამ ხელისუფლებას“ - აცხადებს ქუთაისელი ლეიბორისტი
არაკონკურენტული წინასაარჩევნო გარემო, ადმინისტრაციული რესურსის გამოყენება ხელისუფლების მხრიდან, მეწარმეების დაშინება, რომ სამუშაო ადგილებს დაკარგავენ, თუ მარკეტების ვიტრინებზე სახელისუფლებო პარტიის სარეკლამო პლაკატებს არ გააკრავენ და ა.შ. ამ საკითხებზე 22 სექტემბერს, არასამთავრობო სექტორთან შეხვედრისას ლეიბორისტული პარტიის ქუთაისის მაჟორიტარობის კანდიდატმა  გაამახვილა ყურადღება.
„ძალიან მძიმე, სტრესულ ვითარებაში გვიწევს მუშაობა. სააკაშვილის რეჟიმის დამსახურებაა, რომ ადამიანები დაშინებული არიან. თუ დააკვირდებით, ნახავთ, რომ „ნაციონალური მოძრაობის“ პლაკატებითაა გადაწითლებული ქუთაისი და მთელი ქვეყანა. „საქართველოს ბანკმა“, რომელსაც სესხისთვის მივმართეთ, აბსოლუტურად უმიზეზოდ უარი გვითხრა. განგვიმარტეს, რომ პოლიტიკური სუბიექტებისთვის სესხებს არ გასცემენ. ესაა რეალობა, რაშიც სააკაშვილის და მისი გუნდის წყალობით ვცხოვრობთ“, - ამბობს ლეიბორისტული პარტიის ქუთაისის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი სამსონ გუგავა.
გუგავა ყურადღებას ამახვილებს სასამართლოს უფუნქციობაზე და აცხადებს, რომ დარღვევების შემთხვევაში, რომელიც, როგორც ყველა არჩევნების დროს, ამჯერადაც მრავლად იქნება, მართლმსაჯულების იმედი არა აქვთ.
კოალიცია „ქართული ოცნების“  პოლიტიკურ ასპარეზზე ყოფნას ლეიბორისტების კანდიდატი „დიდ შეცდომად“ აფასებს, რომელიც მისივე განმარტებით, ქართველმა ხალხმა არ უნდა დაუშვას.
„ხალხი დაიღალა სააკაშვილის ძალადობრივი რეჟიმით და მიხვდა, რომ ეს რეალობა ერთხელ და სამუდამოდ უნდა დასრულდეს. სწორედ ამ დროს ივანიშვილის მოსვლამ ქართულ პოლიტიკაში და ყალბმა დაპირებებმა ყალბი იმედები გაუჩინა ჩვენს მოქალაქეებს. ჩვენ არ გადავიქცევით შარაგზის ყაჩაღებად, მაგრამ 1 ოქტომბერს აუცილებლად დავასრულებთ ამ ხელისუფლებას. მდიდარს წავართმევთ და ღარიბს დავუბრუნებთ“, - განაცხადა სამსონ გუგავამ.

“We Will Finish This Government” – Labor Party’s Member from Kutaisi Said
Uncompetitive pre-election environment, abuse of administrative resources by government, intimidation of entrepreneurs – unless they place ruling party’s election posters on their shop-windows, etc – these problems were discussed by Labor Party’s majoritarian candidate in Kutaisi during his meeting with nongovernmental organizations on September 22.
“We have to work in hard, stressful conditions. Saakashvili’s authority scares people. If you pay attention, you will see that Kutaisi and entire country is red with National Movement’s posters. We applied to the Bank of Georgia to take loan but they refused us for no reasons. It is reality in which we are living because of Saakashvili and his team,” Samson Gugava, Labor Party’s majoritarian candidate in Kutaisi said.
Gugava spoke about judiciary system and said that many violations will be observed during the upcoming elections as our experience shows and they do not hope for judiciary system at all.
Labor Party’s candidate negatively evaluates Georgian Dream’s involvement in politics and clarifies and Georgian people must not elect them.
“People got tired with Saakashvili’s regime and got aware that they should finish this reality. Ivanishvili’s entrance in Georgian politics and gave false promises to our citizens. We will not become street-robbers but on October 1, we will definitely finish this government. We will take from the rich and give back to the poor,” Samson Gugava said.