ხმაური თერჯოლის საკრებულოში
24 ოქტომბერს თერჯოლაში 1 ოქტომბრის არჩევნების შემდეგ საკრებულოს პირველი სხდომა გაიმართა. სხდომაზე თერჯოლის მუნიციპალიტეტის 6 თვის ბიუჯეტის დამტკიცებისა და საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილის დანიშვნის საკითხები განიხილეს.
სხდომაზე ხმაური საკრებულოს ერთ-ერთი წევრის, „ქართული ოცნების“ წარმომადგენლის, სოფო ბუსკივაძის პროტესტს მოჰყვა. „თქვენ იმ ხელისუფლების წარმომადგენლები ხართ, რომელმაც „ნაციონალური მოძრაობის“ მაჟორიტარობის კანდიდატს კახა ბუსხრიკიძეს დამატებით სპეციალური საარჩევმო უბანი შეუქმენით და გაამარჯვებინეთ“, - მიმართა სხდომაზე სოფო ბუსკივაძემ „ნაციონალური მოძრაობის“ წარმომადგენლებს.
მან არჩევნების დროს ადგილობრივი ხელისუფლების მიერ განხორციელებული ზეწოლაც გააპროტესტა. ხმაური გამოიწვია აგრეთვე მევლუდ ბრეგვაძის გამოსვლამაც, რომელმაც რამდენიმე თვის წინ პროტესტის ნიშნად საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილის პოსტი დატოვა. იგი კოალიციის წარმომადგენლის პროტესტს დაეთანხმა.

Noise in Terjola Municipal Board
On October 24, first session of the municipal board was held in Terjola after October 1 election. They discussed 6-month budget of the Terjola district and issues connected with the appointment of a deputy chair of the municipal board.
Protest of the Georgian Dream’s representative Sopo Buskivadze caused noise during the session. “You represent the government, which opened special polling station for Kakha Buskhrikidze, majoritarian candidate of the National Movement and helped him to win the elections,” Sopo Buskivadze told members of the UNM.
She protested intimidation of their activists by the local authority during elections. Mevlud Bregvadze’s statement also caused controversy at the session; several months ago he quitted the position of the deputy chairman of the municipal board in protest. He shared the protest of the Coalition member.