რომან ფიფია მაღაროელებს შეხვდა
25 ოქტომბერს ჭიათურაში გაფიცულ  მაღაროელებს ბიზნესმენი რომან ფიფია შეხვდა. რომელიც კომპანიის ერთ-ერთი აქციონერია. შეხვედრაზე გაირკვა, რომ რომან ფიფია „ჯორჯიან მანგანეზში“ არსებულ სიტუაციას არ იცნობდა.
„ის რაც „ჯორჯიან მანგანეზში“ ხდებოდა, უპასუხისმგებლობას ვერ მივაწერთ. უბრალოდ, სათანადო სტრუქტურებიდან აღნიშნულ საკითხებზე დროული რეაგირება არ ხდებოდა. შესაძლოა, ეს ვინმეს ინტერესში შედიოდა კიდეც“, - განაცხადა რომან ფიფიამ.
მან მაღაროელებს ხელფასის  33%-იანი ზრდის შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. გაფიცულები აცხადებენ, რომ ეს შეთავაზება საკმარისი  არ არის. ისინი ყველა მოთხოვნის დაკმაყოფილებას ითხოვენ და მუშაობაზე უარს აცხადებენ. აღსანიშნავია, რომ მაღაროელების პარალელურად ადმინისტრაციული ორგანოს წარმომადგენლებიც გაფიცულები არიან.

Roman Pipia Met Miners
On October 25, Company shareholder businessman Roman Pipia met miners-on-strike in Chiatura. At the meeting, they clarified that Roman Pipia did not know the situation in the Georgian Manganese.
“What was happening in the Georgian Manganese cannot be evaluated as irresponsibility. Simply, relevant structures did not timely respond to the problems; maybe it was within somebody’s interests,” Pipia said.
He promised miners to raise their salaries at 35%. The strikers said it is not enough. They request to satisfy all their demands and refuse to continue working unless they are satisfied. It is noteworthy that employees of the administrative body also went on strike in parallel to miners.