ტყიბულში წაბლის ხეების გაჩეხვის საკითხს კომისია შეისწავლის
27 ნოემბერს ტყიბულს რაიონს გარემოს დაცვის მინისტრის პირველი მოადგილე ნინო შარაშიძე, ენერგეტიკისა და ბუნებრივი რესურსების სამინისტროსა და საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტების წარმომადგენლები ეწვივნენ. მათთან ერთად იმყოფებოდა ტყიბულის მაჟორიტარი დეპუტატი ელისო  ჩაფიძე.
მათ ერთ-ერთი დასაწყობების ადგილზე მოჭრილი წაბლის ხეები მოინახულეს. „აქ ნათლად ჩანს როგორი სანიტარული ჭრა არის ჩატარებული.  ფაქტობრივად საღი ხეებია მოჭრილი. არანაკლებ ცუდი ვითარებაა თავად ქალაქის ტერიტორიაზე, სადაც ასევე უკანონო ჭრა მიმდინარეობს“, - განაცხადა ელისო ჩაფიძემ.
გარემოს დაცვის მინისტრის პირველი  მოადგილის ნინო შარაშიძის განცხადებით, შეიქმნება კომისია, რომელიც შეამოწმებს, რამდენად მართებულად ხორციელდება სანიტარული ჭრა.
გარემოს დაცვის ყოფილი მინისტრი გოგა ხაჩიძე კი განსხვავებულ აზრს აფიქსირებს:  „ყველა ის ხეა მოჭრილი რომელიც დაავადებულია. ეს ჭრა მიზნობრივია, რათა ჯანსაღი ხეები არ დაავადდეს“.

Commission to Study Case of Cutting Down of Chestnut-trees in Tkibuli
On November 27, deputy Minister of Environment Nino Sharashidze, representatives of the Ministry of Energy and Natural Resources and Environmental and Natural Resources Parliamentary Committee visited Tkibuli district. Local majoritarian MP Eliso Chapidze also accompanied them.
They visited a place where cut down chestnut-trees were stored. “Here we clearly see they had carried out sanitary cutting down. In fact, healthy trees were cut down. Almost same situation in the town where trees are still illegally cut down,” said Eliso Chapidze.
Deputy minister of environment Nino Sharashidze said a commission will be set up which will examine how lawfully the sanitary cut down was carried out.
Former minister of environment Goga Khachidze has different opinion. “We cut down only sick trees. It was reasonable process in order to save healthy trees from diseases.”