„შემოგვიერთდით! გადადგომის მოთხოვნით!“
5 დეკემბერს საჩხერის ცენტრში არასამთავრობო ორგანიზაციამ „ერთსულოვნება საზოგადოების უფლებებისათვის“ პრეზიდენტის გადადგომის მოთხოვნით ხელმოწერების შეგროვება დაიწყო. ქალაქის ცენტრში, ორგანიზაციის ბანერის ქვეშ, ნებისმიერ  მსურველს შეეძლო თავისი პოზიცია დაეფიქსირებინა ხელმოწერის სახით.
„მე არასოდეს მიმიცია ხმა ახლანდელი პრეზიდენტისთვის, რადგან ის ხალხის პრეზიდენტი კი არა ნაციონალების პრეზიდენტია“, - განაცხადა საჩხერის მკვიდრმა მალხაზ ციბაძემ.
„პატივი ვცეთ მორალურ კონსტიტუციას“ - ასეთი სლოგანით მიმდინარეობს  ხელმოწერების შეგროვება  პრეზიდენტის გადადგომის მოთხოვნით. მოქალაქეებს თავიანთი პოზიციის დაფიქსირება სამი დღის მანძილზე შეეძლებათ. ანალოგიური ხელმოწერების შეგროვება კი იმერეთის სხვა მუნიციპალიტეტებშიც მიმდინარეობს.

“Join Us! With the Request of Resignation!”
On December 5 NGO Unanimity for Public Rights started collection signatures with the request of president’s resignation. In the city center, under the banner of the organization, any person could express their position by signing the petition.
“I have never voted for the current president because he was president of the National Movement and not of people,” said Malkhaz Tsabadze from Sachkhere.
“Let’s Respect Moral Constitution!” signatures with the request of president’s resignation are collected under this slogan. Citizens will be able to sign the petition during next three days. Signatures are collected in other districts of Imereti region.