წყალტუბოს საკრებულოში სამი ახალი ფრაქცია შეიქმნა
1 ოქტომბრის არჩევნების შემდეგ  წყალტუბოს რაიონის საკრებულოში „ნაციონალური მოძრაობის“ ყოფილმა წევრებმა რამდენიმე ფრაქცია შექმნეს. ამის მიზეზი არჩევნებში „ქართული ოცნების“ გამარჯვება გახდა.
დღეს წყალტუბოს საკრებულოში სამი ახალი ფრაქციაა - „საზოგადოება წყალტუბოელი:“, „ქართული ოცნება - წყალტუბო“ და „წყალტუბოელი“ ბოლო ერთი კვირის მანძილზე შეიქმნა.
„თავისუფალი დემოკრატების“ წყალტუბოს ორგანიზაციის დამფუძნებელი და თავმჯდომარის მოადგილე ვანო როყვა ეჭვობს ამ ფრაქციებმა ქალაქისათვის რეალური საქმეები გააკეთოს.
თუმცა სამივე ფრაქციის წარმომადგენლები ფრაქციის შექმნის მიზნად  ქალაქის სამომავლო აღმშენებლობას ასახელებენ.  ფრაქციების წევრები ახალ ხელისუფლებასთან თანამშრომლობასაც აპირებენ.
საკრებულოს თავმჯდომარე მამუკა საღარეიშვილი აცხადებს, რომ ახალი ფრაქციების ჩამოყალიბება ჩვეულებრივი პოლიტიკური პროცესია და საკრებულოს წევრებს კანონის თანახმად აქვთ ამის უფლება.

After the elections of October 1, former members of the National Movement created several fractions in the municipal board of Tskaltubo district. The reason was Georgian Dream’s victory in the elections.
Today, Tskaltubo municipal board has three new fractions – “Society Tskaltuboeli,” “Georgian Dream – Tskaltubo” and “Tskaltuboeli”; they were set up during last one week.
Founder and deputy chair of the Free Democrats’ Tskaltubo office Vano Rokva doubts these fractions will do much good for the town.
However, representatives of all three fractions justify creation of the fractions by future development of the town. They intend to cooperate with new government.
Chairman of the municipal board Mamuka Sagareishvili said establishment of fractions is ordinary political process and board members have this right under the law.