ზვიადაურის ნათესავებმა თანამდებობებიდან გადადგომის შესახებ განცხადებები დაწერეს
„ქართული ოცნებიდან“ ახმეტის მაჟორიტარი დეპუტატის ზურაბ ზვიადაურის ნათესავებმა, რომლებიც თანამდებობებზე საპარლამენტო არჩევნების შემდეგ დაინიშნენ, სამსახურიდან გათავისუფლების შესახებ განცხადებები დაწერეს.
„ისეთი ამბები ატეხეთ, რომ თავი შეურაცხყოფილად იგრძნეს და მთელმა ზვიდაურებმა განცხადებები დამიწერეს“, – განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ახმეტის მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ბექა ბაიდაურმა.
„ბერდია ზვიადაურის და ჩემი ცოლისდის შემთხვევაში განცხადებები უკვე დავაკმაყოფილე, დანარჩენები - ჯერ არა. დაველაპრაკები, იქნებ გადაიფიქრონ“, – აღნიშნა გამგებელმა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრმა ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოში, თანამდებობებზე, პარლამენტის წევრის ზურაბ ზვიადაურის ნათესავების მასობრივად დანიშვნის შესახებ სტატია 8 იანვარს გამოაქვეყნა. „ქართული ოცნებიდან“ ახმეტის გამგებლად დანიშნულმა ბექა ბაიდაურმა თანაშემწედ ცოლისდა, 23 წლის მაგდა ლაგაზაური დანიშნა. გამგებლის მოადგილედ ახმეტის მაჟორიტარი დეპუტატის ზურაბ ზვიადაურის ბიძაშვილი ბერდია ზვიადაური დაინიშნა. ზედამხედველობის სამსახურის უფროსად დანიშნული მერაბ ზვიადაურიც დეპუტატის ბიძაშვილია. გამგებლის მოადგილის ბერდია ზვიადაურის ცოლი ლელა ახმეტელი დაინიშნა ახმეტის საკრებულოს თავმჯდომარის თანაშემწედ. ბექა ბაიდაურიც ზურაბ ზვიადაურის მეგობარია. ზვიადაურის ნათესავია ზაზა მებაღიშვილიც, რომელიც რამდენიმე დღის წინ, ს/ს „კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ ახმეტის სერვის-ცენტრის უფროსად დაინიშნა. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, ზაზა მებაღიშვილის შვილი ზურაბ ზვიადაურის დის შვილის ცოლია“, – წერდა კახეთის საინფორმაციო ცენტრი სტატიაში სათაურით:„ცოლი, ცოლისდა, ბიძაშვილები და მძახალი – ზურაბ ზვიადაურის კლანი ახმეტაში“.
სტატიას დიდი გამოხმაურება მოჰყვა სოციალურ ქსელებში. სტატიაზე მოცემულ მასალებზე დაყრდნობით, ინფორმაცია გაავრცელეს სხვადასხვა საინფორმაციო საშუალებებმაც.
11 იანვარს, როცა კახეთის საინფორმაციო ცენტრი ზურაბ ზვიადაურს სხვა საკითხზე კომენტარის ჩასაწერად დაუკავშირდა, საპარლამენტო უმრავლესობის წევრმა სტატიის ავტორ ჟურნალისტს „ანგარიშის ჩაბარება“ მოსთხოვა.

Zviadauri’s Relatives Filed Resignation Applications
Relatives of MP Zurab Zviadauri from Georgian Dream, who occupied high-ranking positions after the Parliamentary Elections, filed resignation applications.
“You protested it so actively that they felt themselves insulted and every Zviadauri wrote resignation letters,” Akhmeta district governor Beka Baidauri told ICK.
“I have already satisfied applications of Berdia Zviadauri and my sister-in-law. As for others, I will talk with them, I hope they will change their minds,” said the district governor.
ICK published information about employing of MP Zurab Zviadauri’s relatives on various positions in the local self-governmental bodies on January 8. “Beka Baidauri of the Georgian Dream occupied the position of Akhmeta district governor; then he appointed his sister-in-law Magda Lagazauri, 23, to the position of his assistant. Zurab Zviadauri’s cousin Berdia Zviadauri is new deputy district governor. Merab Zviadauri is also MP’s cousin and he is new head of supervision service. Berdia Zviadauri’s wife Lela Akhmeteli became assistant to the chairman of the Akhmeta municipal board. Beka Baidauri is also MP’s cousin. Zurab Zviadauri’s one more relative Zaza Mebagishvili occupied the position of the head of Akhmeta district office of the Kakheti Energy Distribution Company,” ICK wrote in the article “Wife, sister-in-law, cousins, relatives – Zurab Zviadauri’s clan in Akhmeta.”
The article had serious resonance in social networks. Other news sources also spread information based on the ICK’s article.
On January 11, when ICK called MP Zurab Zviadauri to interview on the issue, he requested the correspondent to first report to him on similar facts.