ხომულის მოსახლეობა მაჟორიტარ დეპუტატთან შეხვედრას ითხოვს
წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ხომულის მოსახლეობას  მაჟორიტარ დეპუტატთან,  აკაკი  ბობოხიძესთან  შეხვედრა სურს.  ისინი ბობოხიძისგან წინასაარჩევნოდ მიცემული დაპირების შესრულებას მოითხოვენ.
სოფელ ხომულის მოსახლეობას რამდენიმე წელია სასმელი წყლის პრობლემა აქვს. ასევე, სოფელს არ აქვს  ბუნებრივი აირი და მოუწესრიგებელია სოფლის შიდა გზის საფარი.
„რამდენიმე წელია გვპირდებიან ბუნებრივი აირის შემოყვანას სოფელში, მაგრამ უშედეგოდ. ასევე სოფელს სასმელი წყალი არ აქვს და ყურადღებას არავინ გვაქცევს. ბობოხიძე წინასაარჩევნოთდ ამ პრობლემების მოგვარებას დაგვპირდა, მაგრამ არჩევნების მერე თვალითაც არ გვინახავს.“ _ აცხადებენ ადგილობრივები.
მოსახლეობის განმარტებით, მათ პრობლემების მოგვარების თხოვნით ადგილობრივ ხელისუფლებასაც რამდენჯერმე მიმართეს, თუმცა უშედეგოდ.

Population of Khomuli village in Tskaltubo district requests meeting with district majoritarian MP Akaki Bobokhidze. They request him to keep his pre-election promises.
The villagers have had problem of drinking water for several years already; the village is not supplied with natural air and roads are damaged.
“They promised us to supply the village with gas but in vain. We do not have drinking water either and nobody pays attention to us. Bobokhidze promised us to resolve all these problems before elections but we have not seen him here after the election,” the locals said.
According to the villagers, they have petitioned to the local government with regard to their problems but in vain.