„ქართულ ოცნებას“ წყალტუბოში ლაშა ნარჩემაშვილი უხელმძღვანელებს
რამდენიმე დღიანი დაპირისპირების შემდეგ, 28 იანვარს, წყალტუბოში პოლიტიკური გაერთიანება „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ სადამფუძნებლო კონფერენციაზე  ორგანიზაციის თავმჯდომარედ, შინაგან საქმეთა ყოფილი მინისტრის, კობა ნარჩემაშვილის ძმა,  ლაშა ნარჩემაშვილი აირჩიეს.
კომფერენცია, რომელსაც 150 დელეგატი ესწრებოდა, საპროტესტო აქციის ფონზე მიმდინარეობდა. აქციის მონაწილეები ამბობენ, რომ კონფერენცია არაკანონიერია, რადგან „ქართული ოცნების“ წევრების ნაწილს მანდატები არ მისცეს.
პოლიტიკური გაერთიანება „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარეობის პოსტზე სამი კანდიდატი იყო გამოკვეთილი.  ორმა მათგანმა, ჯეირან ლიპარტელიანმა და რომეო ნიჟარაძემ კანდიდატურა კონფერენციაზევე  მოხსნა. საბოლოოდ, დელეგატებმა თავმჯდომარედ ნარჩემაშვილი აირჩიეს.
თავად ლაშა ნარჩემაშვილი აცხადებს, რომ კონფერენცია ყველა კანონის დაცვით ჩატარადა, ხოლო აქციის მონაწილეთა საპტორესო გამოსვლას, უბრალოდ პარტიულ უდისციპლინობა უწოდა. მისივე თქმით, ის აქციის მონაწილეებთან შეხვედრას და მათთან თანამშრომლობის რეჟიმში საქმიანობას გეგმავს.

Lasha Narchemashvili to Chair Georgian Dream’s Office in Tskaltubo
After several-day controversy, on January 28, at the foundation conference of the political coalition Georgian Dream- Democratic Georgia, Lasha Narchemashvili, brother of the former minister of interior Koba Narchemashvili, was elected to chair the local office.
150 delegates attended the meeting and it was conducted in parallel to protest demonstration. Protesters claimed the conference was illegal because part of Georgian Dream’s members had not received mandates.
There were three candidates for the position of the chairman of the Coalition’s district organization. Two of them Jeiran Lipartelyani and Romeo Nizharadze canceled their candidatures at the conference. Finally, delegates elected Narchemashvili.
Lasha Narchemashvili said the conference was conducted legally and added that ongoing protest demonstration was result of poor party discipline. He said he intends to meet protesters and cooperation with them in future.