გიორგი სიბაშვილი თავს დამნაშავედ არ ცნობს
კახეთის ყოფილი გუბერნატორის პირველი მოადგილე გიორგი სიბაშვილი თავს დამნაშავედ არ ცნობს და გამოძიებასთან თანამშრომლობს. როგორც „ინტერპრესნიუსთან“ საუბრისას გიორგი სიბაშვილმა განაცხადა, თავს დამნაშავედ არ ცნობს და უდანაშაულობის დასამტკიცებლად გამოძიებას მიაწვდის იმ დოკუმენტაციას, რომლის საშუალებითაც ნათელი მოეფინება იმ საკითხებს, რაშიც ბრალი ედება.
„ბრალს არ ვცნობ. გამოძიებას მივაწვდი ყველა დოკუმენტაციას, რითაც ნათელი მოეფინება ყველაფერს და დამტკიცდება, რომ მე უდანაშაულო ვარ. მე გამოძიებასთან ვთანამშრომლობდი და ვითანამშრომლებ“,-განაცხადა გიორგი სიბაშვილმა.
კახეთის რეგიონში პრეზიდენტის რწმუნებულის ყოფილი პირველი მოადგილე გიორგი სიბაშვილი ბრალდებულის სახით სისხლის სამართლის პასუხისგებაშია მიცემული. ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახური სიბაშვილს სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებასა და გადამეტებაში, ასევე სახელმწიფო ქონების მართლსაწინააღმდეგო მითვისებასა და გაფლანგვაში ედავება. სიბაშვილის წინააღმდეგ გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 332- და 333-ე მუხლების პირველი ნაწლით და 182-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 11 წლით აღკვეთას ითვალისწინებს.

Giorgi Sibashvili Does Not Plead Guilty
The former governor of Kakheti Giorgi Sibashvili does not plead guilty and is going to cooperate with the investigation. As InterPressNews was told by Sibashvili, he will provide the investigation with documentation that will prove his innocence.
“I do not agree with the accusation. I will provide the investigation with all documentation that will make everything clear and will confirm that I am innocent. Now I cooperate and will cooperate with the investigation”, Giorgi Sibashvili said.
The investigative service of the Ministry of Finance accuses Sibashvili, Kakheti region former deputy governor, of abusing authority, illegal misappropriation and waste of state property. The investigation is underway under Article 332 and 333 Part I and Article 182 Part II and III of the Criminal Code of Georgia that is punished by imprisonment up to 11 years.