ხონელები საგანელიძისგან ბოდიშის მოხდას ითხოვენ
31 იანვარს ხონში კოალიცია „ქართული ოცნების“  წარმომადგენლებმა  ბრიფინგი გამართეს. ისინი დავით საგანელიძეს ბოდიშის მოხდას თხოვენ, რადგან პოლიტიკოსმა პარტიის ადგილობრივ აქტივისტებს ბრალდებები წაუყენა.
„ჩვენ მოვითხოვთ, რომ საგანელიძემ ის ბრალდებები დაასაბუთოს რაც ერთ-ერთ სატელევიზიო გადაცემაში ჩვენ მიმართ განაცხადა. მოვითხოვთ, რომ ცენტრალური ოფისიდან ჩამოვიდნენ წარმომადგენლები და გაგვარკვიონ რეალურად რა ხდება და რა კრიტერიუმების გათვალისწინებით ნიშნავენ ოთარ მუშკუდიანს პარტიის რაიონული ორგანიზაციის თავჯდომარედ. ჩვენ გვაინტერესებს სად და ვინ არიან „ქართული ოცნების „მოღალატეები?“_ განაცხადა ბრიფინგზე „ქართული ოცნების“ აქტივისტმა ალექსანდრე აკობიძემ.
„სად იყვნენ ეს ადამიანები მანამდე დღეს საგანელიძე აქტივისტებად რომ ნათლავს? საგანელიძემ ცოლის ნათესავების გაპარტიულებას და „ქართული ოცნების“ ვითომდა აქტივისტებად მონათვლას თავი უნდა დაანებოს, რადგან მათ საპარლამენტო არჩევნებში პოზიციაც კი არ დაუფიქსირებიათ.“ _ აცხადებენ „ქართული ოცნების“ აქტივისტები.

On January 31, representatives of the Georgian Dream held briefing in Khoni to request MP Davit Saganelidze to apologize to them for having accused local activists of being traitors.
“We request Saganelidze to prove the accusations, which he made against us in one TV-program. We request members of the Georgian Dream’s central office to arrive here and explain what is really going on and based on which criteria they elect Otar Mushkudiani to the position of the chairman of the local office. We want to know where and who are traitors of the Georgian Dream?” activist of the Georgian Dream Aleksandre Akobidze said.
“Where were those people, whom Saganelidze calls activists today? Saganelidze shall stop to invite his wife’s relatives to the political party and declare them to be party activists because they have never expressed their positions during parliamentary elections,” said the activists of the Georgian Dream.