ვანში „ქართული ოცნების“ კონფერენცია ჩაიშალა
9 თებერვალს ვანში   „ქართული ოცნება- დემოკრატიული საქართელოს“  სადამფუძნებლო სხდომა, დაპირისპირების გამო  ჩაიშალა.  „ქართული ოცნების“ მხარდამჭერთა  ნაწილმა პარტიის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარეობის კანდიდატი- გელა ბოლქვაძე საკონფერენციო დარბაზში არ შეუშვა. ისინი ბოლქვაძეს კონფერენციაზე დასასწრებად მანდატს სთხოვდნენ.
კონფერენციაზე დასასწრებად ვანში საპარლამენტო უმრავლესობის წევრები ზაქარია ქუცნაშვილი და დავით ლორთქიფანიძე ჩავიდნენ. ისინი მხარეებთან  შეთანხმების მიღწევას, დაახლოებით  2 საათის განმავლობაში ცდილობდნენ, თუმცა მოლაპარაკება უშედეგოდ დასრულდა.
„მინდა კიდევ ერთხელ დავაფიქსირო, რომ ჩვენ ის ხელისუფლება ვართ, რომელიც ხალხის ნებას ითვალისწინებს. ამდენად, ვანში პარტიის კონფერენცია ხალხის ნების გათვალისწინებით ჩატარადება და თავჯდომარესაც ვანელები აირჩევენ“. - განაცხადა ქუცნაშვილმა.

Georgian Dream’s Conference Failed in Vani
On February 9, establishment session of the Georgian Dream – Democratic Georgia failed in Vani because of controversy. Part of the Georgian Dream’s supporters did not allow Gela Bolkvadze, candidate for the position of the chairman of the local office, into the hall. They requested Bolkvadze to give them mandates to attend the conference.
MPs Zakaria Kutsnashvili and Davit Lortkipanidze from the parliamentary majority arrived in Vani to attend the conference. They tried to reach agreement between the parties during 2 hours but negotiations finished in failure.
“I would like to underline again that we are the government which takes the wish of the population into consideration. So, the conference will be held in Vani in accordance to the people’s desire and they will elect the chairman too,” said Kutsnashvili.