გიორგი ბარათაშვილის უფლებებს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია დაიცავს
საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია (საია) საზოგადოებრივი მაუწყებლის (GPB) ყოფილი გენერალური დირექტორის, გიორგი ბარათაშვილის უფლებებს სასამართლოში დაიცავს. ამის შესახებ Media.Ge-ს  საიას მედიის სამართლებრივი დაცვის ცენტის ხელმძღვანელმა, ნათია კაპანაძემ განუცხადა.
კაპანაძის თქმით, გიორგი ბარათაშვილმა მათ ცენტრს სასამართლოში მისი უფლებების დასაცავად  6 მარტს მიმართა.
„შევხვდით ბარათაშვილს, გავიარეთ საქმის დეტალები და გადავწყვითეთ, რომ ჩვენ გავუწევთ საადვოკატო დახამრებას. ის სასამართლოსგან სამეურვეო საბჭოს გადაწყვეტილების ბათილად ცნობას ითხოვს“, - აღნიშნა მან Media.Ge-თან საუბრისას.
როგორც საიას მედიის სამართლებრივი დაცვის ცენტრის ხელმძღვანელი ამბობს, ამ ეტაპზე მათი სამუშაო ჯგუფი იმ მექნიზმებზე მუშაობს, რითიც შესაძლებელი იქნება ბარათაშვილის უფლებების დაცვა.
გიორგი ბარათაშვილმა მაუწყებლის სამეთვალყურეო საბჭოს გადაწყვეტილების გასაჩივრების შესახებ 5 მარტს გამართულ პრესკნფერენციაზე განაცხადა. მას მიაჩნია, რომ საბჭომ უსაფუძვლოდ გამოუცხადა უნდობლობა.
ბარათაშვილი, რომლიც სამეთვალყურეო საბჭოს უმრაველესობამ აირჩია 2 თვის განმავლობაში მუშაობდა გენერალური დირექტორის თანამდებობაზე. მას 6 წლიანი ხელშეკრულება ბორდის წევრების უმრავლესობის გადაწყვეტილებით 4 მარტს შეუწყდა.

GYLA to Defend Giorgi Baratashvili’s Rights
The Georgian Young Layers Association (GYLA) will be defending the rights of Giorgi Baratashvili, former Director General of the Georgian Public Broadcaster (GPB) at court, said Natia Kapanadze, Director of the Georgian Media Legal Defense Center under GYLA reporting to Media.Ge.
Giorgi Baratashvili, Natia Kapanadze said, applied to GYLA on March 6 with a request to have his rights defended at court.
“We met with Baratashvili, having looked through the case-related particulars we decided to plead for him at court. He demands the GPB Board’s decision to be declared invalid,” she told Media.Ge.
According to the head of GYLA‘s Media Legal Defense Center at this stage their working group is developing a mechanism to defend Baratashvili’s rights.
Giorgi Baratashvili reported on his intention to appeal the court’s decision in the course of the March 5 press conference. He believes that the Board had no ground to declare mistrust to him.
Baratashvili, elected by the greater majority of votes  of the supervisory board, has been serving as a Director General for two months.  Based on the March 4 decision issued by the GPB board he was suspended the 6-year labor contract.