მარნეულის გამგებელს მისივე მოადგილე ზეწოლაში ადანაშაულებს.
მარნეულის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოადგილე ოთარ ჭანტურია  მასზე განხორციელებული ზეწოლის ფაქტებზე საუბრობს. ის, მუნიციპალიტეტის გამგებელს პაატა აბრამიშვილს ზეწოლაში ადანაშაულებს და აცხადებს, რომ იგი მისგან საკუთარი ნებით განცხადების დაწერას და სამსახურის დატოვებას მოითხოვს. ჭანტურია თანამდებობიდან წასვლას არ აპირებს და სასამართლოსთვის მიმართვას გეგმავს.
მარნეულის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოადგილე აგრარულ საკითხებში აცხადებს, რომ პაატა აბრამიშვილმა მას განცხადების დაწერა და სასამხურიდან წასვლა მოსთხოვა, მიზეზად კი,  შეცვლილი  პოლიტიკური რეალობა დაუსახელა.
„მოგეხსენებათ, აბრამიშვილი „ქართული ოცნების“  წევრია, თუმცა მე არასოდეს ვყოფილვარ არც „ნაციონალური მოძრაობის“ და არც სხვა რომელიმე პარტიის წევრი. განცხადების დაწერაზე უარი განვაცხადე, რის შემდეგაც დაიწყო პირდაპირი მუქარა და ზეწოლა. აბრამიშვილმა მითხრა, ან დაწერ განცხადებას ან ისე გაგიშვებ სამსახურიდან, რომ ვერასოდეს ვერსად ვერ დაიწყებ მუშაობასო. ის ასევე დამემუქრა, რომ  პროკურატურა დაინტერესდებოდა ჩემი წარსულით.“ - აცხადებს ოთარ ჭანტურია.
როგორც ჭანტურია აღნიშნავს, პირველად ზეწოლა, არჩევნების შემდეგ, აბრამიშვილის თანამდებობაზე დანიშვნიდან 1 თვის მერე დაიწყო და ახლაც, პერიოდულად, მეორდება.  მისივე თქმით, მარნეულის გამგებელს ჭანტურიას შემცვლელი უკვე შერჩეული ჰყავს და მის ადგილზე ირაკლი ალასანიას პარტიის წევრის, ნუკრი ჯოხარაძის დანიშვნას აპირებს.
ჭანტურიას ბრალდებას პაატა აბრამიშვილი უარყოფს და აცხადებს, რომ  მას ჭანტურიაზე  არავითარი ზეწოლა არ მოუხდენია.  იგი აღნიშნავს, რომ ჭანტურიამ ვერ შეასრულა დაკისრებული მოვალეობა, რის გამოც აბრამიშვილმა მოხსენებითი ბარათით მიმართა საკრებულოს თავმჯდომარეს, რათა შეეტყობინება ამის შესახებ და  ჭანტურიასთვის გაფრთხილება გამოეცხადებინათ.
„არავითარ ზეწოლას ადგილი არ ჰქონია. იგი საქმეს შესაბამისად ვერ ასრულებს, რაც ძალიან ცუდია და ამის დაფარვა არ უნდა მოხდეს, რადგან დიდი საქმე გვაკისრია გამგეობას და არ შეიძლება ასე უპასუხისმგებლოდ მოქცევა“ - აცხადებს აბრამიშვილი.
მოხსენებითი ბარათის შესახებ უფრო დაწვრილებით საუბრობს მარნეულის მუნიციპალიტეტის გამგეობის იურიდიული სამსახურის უფროსი ნინო დეკანოიძე და  აღნიშნავს, რომ გამგებელმა მიმართა საკრებულოს თავმჯდომარეს ისპანდიარ ქერიმოვს, სადაც განუმარტა, რომ  ოთარ ჭანტურიას 2012 წელს სოფლის მეურნეობის განვითარების სამინისტროს დავალებით უნდა განეხორციელებინა გარკვეული აღწერითი ტიპის სამუშაოები აგრარულ საკითხებში. როგორც ბარათში ვკითხულობთ, ჭანტურიამ ვერ შეძლო საქმის ჯეროვნად შესრულება და ვადის გაზრდის მიუხედავადაც კი, ვერ მოიპოვა ტერიტორიული ორგანოებიდან სრულყოფილი ინფორმაცია, რამაც მოსახლეობა დააზარალა.
„იძულებული გავხდით, მასზე დაკისრებული მოვალეობები გადაგვენაწილებინა გამგეობის სხვა სამსახურებზე, რათა საქმე ბოლომდე მიგვეყვანა. გამგეობას დღემდე უწევს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ მოცემული დავალებები განახორციელებინოს გამგეობის გარკვეულ სამსახურებს და არა გამგებლის მოადგილეს აგრარულ საკითხებში.  ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე პაატა აბრამიშვილს მიზანშეწონილად მიაჩნდა, რომ „საჯარო სამსახურის შესახებ კანონის“ 78-ე მუხლის პირველი პუნქტის  „ა“ ქვეპუნქტისა და 79-ე მუხლის პირველი პუნქტის „ბ“ ქვეპუნქტის საფუძველზე გამგებლის მოადგილეს მიეღო გაფრთხილება“. - აღნიშნულია მოხსენებით ბარათში
ოთარ ჭანტურია არ ეთანხმება მოხსენებით ბარათში მოცემულ ინფორმაციას და აცხადებს, რომ მან პირნათლად შეასრულა მასზე დაკისრებული მოვალეობა.
მარნეულის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი პაატა აბრამიშვილი აცხადებს, რომ რეალურად აღნიშნული აღწერითი საქმიანობა ბოლომდე ოთარ ჭანტურიას არ მიუყვანია.
„სიების მომზადება დავავალე გამგეობის ეკონომიკის სამსახურის უფროსს დავით ხარშილაძეს, რომელმაც დაასრულა ეს საქმიანობა. თუ ოთარ ჭანტურია აცხადებს, რომ მან მაღალ ხარისზე შეასრულა სამუშაო, ტყუილია. 1500 კომლიანი სოფლიდან რომ 250 ოჯახის სიას წარადგენ და დანარჩენი გამორჩენილი გაქვს, ეს კარგად მუშაობა არ არის. ამასთანავე, უნდა აღინიშნოს, რომ ჭანტურიამ სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან ანგარიშის ჩაბარების დროს მოითხოვა დროებით უფლებამოსილების შეჩერება, იგი ბიულეტინით სარგებლობდა და სამსახურში არ გამოცხადებულა 19 თებერვლიდან 28 თებერვლამდე. მირეკავდა დედამისი და მეუბნებოდა სიცხე აქვს ოთარს, ცუდად არისო, სინამდვილეში კი როგორც გაირკვა, ამ პერიოდში იგი სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ გამოცხადებულ კონკურსში იღებდა მონაწილეობას“ - აცხადებს აბრამიშვილი.
ოთარ ჭანტურია აპირებს სასამართლოს მიმართოს მოხსენებით ბარათში მის მიმართ გამოთქმული პრეტენზიის შესახებ, რადგან მიიჩნევს, რომ ამ გზით  მისი სამსახურებრივი რეპუტაცია შეილახა.
„მაქვს ინფორმაცია, რომ ჩემ გარდა გამგეობაში ზეწოლა სხვა პიროვნებებზეც ხორციელდება. საკუთარი განცხადების საფუძველზე სამსახური უკვე თხუთმეტმა  რწმუნებულმა და ორმა სამსახურის უფროსი დატოვა. სავარაუდოდ, ისინიც აბრამიშვილის ზეწოლის მსხვერპლნი გახდნენ“ -აცხადებს ჭანტურია.
სამსახურიდან თხუთმეტამდე პირის წასვლას ადასტურებს გამგეობის იურიდიული სამსახურის უფროსი ნინო დეკანოიძეც, თუმცა აცხადებს, რომ მათ ეს საკუთარი ნებით გააკეთეს და ზეწოლის შესახებ არაფერი იცის.

Marneuli District Governor Blamed in Oppression on His Deputy
Marneuli district deputy governor Otar Chanturia complains about his intimidation and blames district governor Paata Abramishvili in the oppression. He said the governor compels him to write resignation letter and leave job voluntarily. Chanturia is not going to resign and intends to appeal to the court.
Marneuli district deputy governor in agricultural affairs claims Abramishvili demanded him to file resignation application and quit job because of changed political reality.
“As you know, Abramishvili is a member of the Georgian Dream but I have never been a member of any political party. So I refused to write application and then he started open harassment and intimidation against me. Abramishvili told me I would either write resignation application, or he would sack me and I would never have a chance to get a job. He also threatened me with prosecutor’s office, which will investigate my past activities,” Otar Chanturia said.
Chanturia said Abramishvili started oppression on him one month after he occupied the position after the parliamentary elections. The district governor has already selected his substitute – member of Irakli Alasania’s political party Nukri Jokharadze.
Paata Abrmiashvili denied the accusation and said he had never oppressed Chanturia. He said Chanturia could not perform his duties properly and Abramishvili petitioned to the chairman of the municipal board regarding the issue. He requested the board to reprimand Chanturia for poor work.
“Nobody harassed him. He cannot properly implement his duties that is very bad and it should not be hidden because district administration bears huge responsibility and its every representative shall act honorably,” Abramishvili said.
Head of Legal Service at the Marnueli district administration Nino Dekanoidze spoke about Abramishvili’s petition and said that district governor petitioned to the chairman of the municipal board Ispandiar Kerimov and clarified that in 2012 Otar Chanturia had to implement some evaluation activities under the instructions of the ministry of agriculture. According to the petition, Chanturia could not properly implement his duties and could not obtain full information from territorial entities even though the deadline was postponed; as a result the local population was victimized.
“On that ground, we had to delegate his duties to other service units of the district administration in order to complete our job. The district government still has to implement the instructions of the Agricultural Ministry with the support of its service units instead the deputy governor. Based on the aforementioned circumstances, Paata Abramishvili concluded that it would be reasonable to reprimand deputy governor in accordance to the Article 78 Part I – “a” and Article 79 Part I “b” of the Law on Public Service,” the petition reads.
Otar Chanturia does not agree with the petition and states that he properly implemented his duties.
Interim district governor Paata Abramishvili claims Otar Chanturia had not carried out evaluation activities at all.
“I asked head of economic service unit Davit Kharshiladze to make lists instead Chanturia and he did it. If Chanturia claims that he implemented his duties at high level, it is false. When you provide the list of 250 families from the village where 1500 families live, it is not well done job. Besides, it should be noted that when reporting to the Ministry of Agriculture, Chanturia requested to suspend his authority for some time and he was away from February 19 to February 28. His mother was calling me and telling Otar had high temperature and could not come to the office. In fact, as we later found out he was taking part in the competition announced by the Ministry of Agriculture,” Abramishvili said.
Otar Chanturia intends to appeal to the court because he believes Abramishvili’s petition had disregarded his professional reputation.
“According to my information, some other employees are also under oppression in the district administration. 15 attorneys of territorial entities have already left job based on their personal applications. Allegedly, they also became victims of Abramishvili’s oppression,” Chanturia said.
Nino Dekanoidze also confirmed information about 15 employees of the district administration and added that they had quitted job based on their personal decision and nobody had oppressed them.