გიორგი სიბაშვილი ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოზე უარს ამბობს
28 მარტს თელავის რაიონულ სასამართლოში კახეთის გუბერნატორის ყოფილი პირველი მოადგილის, გიორგი სიბაშვილის საქმის წინასასამართლო განხილვა გაიმართა.  მოსამართლე ლაბაზა დუიშვილმა   არ დააკმაყოფილა ბრალდებულის  შუამდგომლობა,  მის მიმართ სისხლის სამართლებრივი დევნის შეწყვეტის თაობაზე და  ჩათვალა, რომ ამ ეტაპზე არ არსებობს  ამის საფუძველი. მოსამართლის განცხადებით ბრალდების მხარის მიერ წარდგენილი მტკიცებულებები ალბათობის მაღალი ხარისხით იძლევა იმის საფუძველს, რომ აღნიშნული დანაშაულებრივი ქმედებები  ნამდვილად არის ჩადენილი გიორგი სიბაშვილის მიერ.
ბრალდებულმა  მისი საქმის ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს მიერ განხილვაზე, უარი განაცხადა
„მე ვთვლი, რომ ნაფიცმსაჯულთა ინსტიტუტი, არის მაინც ახალი და მირჩევნია, რომ ჩემი საქმე და ჩემი უდანაშაულობა  განიხილოს პროფესიონალმა მოსამართლემ, რომელესაც ჩაბარებული აქვს მოსამართლის საკვალიფიკაციო გამოცდა. მიმაჩნია, რომ ასე უფრო სწრაფად დამთავრდება საქმის განხილვა და უფრო სწრაფად დამტკიცდება ჩემი უდანაშაულობა“.  განაცხადა სასამართლოს სხდომის შემდეგ გიორგი სიბაშვილმა.
შეგახსენებთ, რომ საგამოძიებო სამსახური მას უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებაში, სახელმწიფო ქონების მართლსაწინააღმდეგო მითვისებასა და გაფლანგვაში ადანაშაულებს, რაც 11 წლით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს. გუბერნატორის ყოფილ მოადგილეს აღკვეთი ღონისძიების სახით 15 000 ლარიანი გირაო აქვს შეფარდებული.

Giorgi Sibashvili Is Against Jury Court
On March 28, Telavi district court held preliminary hearing of Giorgi Sibashvili’s case, former Kakheti regional deputy governor. Judge Labaza Duishvili did not satisfy solicitation of the accused on dropping criminal prosecution against him and concluded there was not relevant ground of it at this stage. The judge stated that evidence provided by the prosecutor’s side gave enough ground to suspect that Giorgi Sibashvili had really committed illicit actions.
The accused refused to allow the jury court to discuss his case.
“I believe the institute of court jury is a innovation for our country and I prefer my case was discussed by professional judge who has taken qualification exams. In this way, they will sooner discuss my case and prove my innocence,” Giorgi Sibashvili said after the trial.
Investigative unit blames Sibashvili in the abuse of professional authority, misappropriation and waste of state property that is punishable by imprisonment up to 11 years. 15 000 lari bail was imposed on him as preventive measure.