ქვემო ქართლის საინფორმაციო პორტალისთვის ცნობილი გახდა მარნეულის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებლის და მისი მოადგილეების მიერ 2013 წლის თებერვალში, მარტსა და აპრილის თვეებში აღებული პრემიების შესახებ. აღნიშნული მონაცემების თანახმად, პაატა აბრამიშვილმა ამ სამი თვის განმავლობაში ზედიზედ, ხელფასის ოდენობის პრემია აიღო. თანხამ საერთო ჯამში   7 950 ლარი შეადგინა. ასევე,  ხელფასის  ოდენობის  პრემია აიღო,  მისმა  მოადგილე - თამაზ ენუქიძემ.
ჩვენთან საუბარი მოუცლელობის გამო ვერ მოახერხა მარნეულის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელმა, პაატა აბრამიშვილმა. რაიონის საკრებულოს თავჯდომარე, ისპანდარ ქერიმოვი  კი,  რომელიც უშუალოდ გასცემდა აღნიშნულ პრემიებს - გვიდასტურებს მათი გაცემის ფაქტს, თუმცა ინფორმაციის დეტალურად მისაღებად საკრებულოს აპარატთან  გვამისამართებს.
მარნეულში თებერვალი-მარტი-აპრილის თვეებში გაცემული პრემიების საკითხზე მუნიციპალიტეტის საკრებულოს აპარატის უფროსს, ნინო ბერიძეს და საკრებულოს სხვადასხვა კომისების ხელმძღვანელებს ვესაუბრეთ. პრემიების გაცემის საკითხი მათაც დაადასტურეს.

Kvemo Kartli Information Center learned about the bonuses Marneuli district interim governor and his deputies received in February, March and April of 2013. According to this data, Paata Abramishvili received bonuses equal to his monthly salary during three months – total sum of his income amounted to 7 950 lari; his deputy Tamaz Enukidze also received bonuses equal to his salary.
Interim governor Paata Abramishvili was busy to speak with us on the issue. Chairman of the district municipal board Ispandar Kerimov, who personally issued those bonuses, confirmed the fact but forwarded us to the administration of the municipal board to get detailed information about it.
We conversed with the dead of the district administration’s office Nino Beridze and chairs of different commissions at the municipal board about this issue. They also confirmed the information.