აჭარაში პოლიტპატიმრების რიცხვი თანდათან იზრდება
ოპოზიციური გაერთიანება „ჩვენი აჭარის“ წარმომადგენელი ოთარ ზოიძე, რომელიც ახალსოფელის №37 საუბნო კომისიის წევრია, აჭარის ხელისუფლებამ დააკავა 2004 წლის 5 მარტს. დაკავების მიზეზი გახდა 1998 წელს ნერვიულობის ნიადაგზე ჩადენილი მსუბუქი დანაშაული – ფანჯრების ჩამსხვრევა.
ოპოზიციურ ძალთა წარმომადგენლების განცხადებით იგი უკანონო პატიმრობაში იმყოფება, დაკავების ზემოთ აღნიშნული საფუძველი ყოვლად გაუმართლებელია და პირდაპირ მიუთითებს მის პოლიტიკურ ხასიათზე.
საინტერესოა თუ რატომ დააკავა ოთარ ზოიძე აჭარის ხელისუფლებამ 6 წლის დაგვიანებით და ეს ხომ არ ემთხვევა აჭარის ხელისუფლების ოპოზიციური ძალების გააქტიურებას?!
უახლესი ინფორმაციის თანახმად,  ბათუმში დააკავეს "ჩვენი აჭარის" სამი აქტივისტი, რომლებიც აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ლიდერის, ასლან აბაშიძის წინააღმდეგ მიმართულ პროკლამაციებს ავრცელებდნენ.

More Political Prisoners Detained in Adjara
Otar Zoidze, representative of the Opposition Union “Chveni Adjara”, and a member of the #37 Polling Station Commission of Akhalsopeli, was detained by the government of Adjara on March 5, 2004. He was detained for a misdemeanor committed in 1998, the illegal breaking of the windows.
According to the statements made by the opposition forces, he has been imprisoned illegally. The stated reason for his detention is completely unjustifiable, and indicates the political nature of his arrest.
Why has Otar Zoidze been detained by the Adjarian government 6 years after committing the crime? Is it a coincidence that he has only been arrested recently, when the opposition forces are becoming more active in Adjara?
According to the latest information, three activists of "Chveni Adjara" have also been detained in Batumi for disseminating statements against Aslan Abashidze, the leader of the Autonomous Republic of Adjara.