გაზეთის რედაქტორი გაძარცვეს
18 ივლისს ღამის 3 საათზე ი. ჭავჭავაძის ქუჩაზე  მობილურის წართმევის მიზნით თავს დაესხნენ და გაძარცვეს კახეთის რეგიონული გაზეთის „ობიექტივის“ მთავარი   რედაქტორი ზურაბ ქაჩლიშვილი. თავდამსხმელებმა ძარცვის დროს დაზარალებულს თავის, ხელის და მუცლის არეში მსუბუქი დაზიანებები მიაყენეს.ზურაბ ქაჩლიშვილმა განაცხადა, რომ მან იცნო ერთ–ერთი თავდამსხმელი და პოლიციას მისი ვინაობა აცნობა. ეს იყო „ნაციონალური მოძრაობის” ადგილობრივი ორგანიზაციის აქტივისტი აჩიკო თარაშვილი. „ობიექტივის“ მთავარმა რედაქტორმა განაცხადა, რომ არ გამორიცხავს მის მიმართ განხორციელებული თავდასხმის მიზანმიმართულ ხასიათს, რადგან, მისი განმარტებით, აჩიკო თარაშვილი, თელავის რაიონის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელთან გოჩა მამაცაშვილთან საკმაოდ დაახლოებული პირია. ხოლო ამ უკანასკნელთან ზურაბ ქაჩლიშვილს დიდი ხანია რაც კონფლიქტური დამოკიდებულება აქვს.
თელავის რაიონის პროკურორის ვაჟა მაღრაძის განცხადებით „ობიექტივის“ მთავარი რედაქტორის ძარცვა ჩვეულებრივი კრიმინალია და არ იყო პოლიტიკური მოტივებით განხორციელებული ქმედება. მან ასევე აღნიშნა, რომ თავად დაზარალებულმაც არ დაასახელა პოლიტიკური მოტივები.

The Newspaper Editor-in-chief Robbed
On July 18, 2004 at 3 a.m. some persons attacked Zurab Kachlishvili, the editor-in-chief of Kakheti regional newspaper “Objective” and robbed him of a mobile phone in Chavchavadze Street.  The aggressors inflicted minor injuries on the victim in the area of the head, arm and stomach. Zurab Kachlishvili stated that he identified one of the aggressors and informed the police that this person was Achiko Tarashvili, one of the activists of the local organization of the National Movement. The editor-in-chief said that the attack might even have a purposeful character, as Achiko Tarashvili is close with Gocha Mamatsashvili, Telavi Interim Governor.  The latter has conflicted with Zurab Kachlishvili many times in the past.
According to Vazha Magradze, the Prosecutor of Telavi, robbery of the editor is just an average criminal case and not the action with political motivations. He also noted that even the victim himself did not name political motivations.