გიორგი კერვალიშვილი რუსეთის საელჩოსთან საპროტესტო აქციის გამართვით იმუქრება
თბილისი.23.09.04. მედია-ნიუსი. სრულიად საქართველის ადამიანთა უფლებათა დაცვის ასოციაციის პრეზიდენტი გიორგი კერვალიშვილი ბოლო ხანებში მოსკოვსა და მთლიანად რუსეთში კავკასიური წარმოშობის ადამიანთა დევნა-შევიწროებას აპროტესტებს.
კერვალიშვილის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში ნათქვამია, რომ რუსეთის ხელისუფლების დაკვეთით ამ ქვეყნის სპეცსამსახურები და სამართალდამცავი სტრუქტურები განსაკუთრებულად დევნიან ქართველი ეროვნების მოქალაქეებს, ადგილი აქვს ფიზიკურ თავდასხმას, ანტიქართულ კამპანიას. უფრო მეტიც, საქართველოდან ახლად ჩასულ ადამიანებს უკეთებენ უპრეცედენტო დეპორტაციას.
კერვალიშვილი მიიჩნევს, რომ რუსეთში პუტინის ხელისუფლება გადაიქცა აპარტეიდულ სისტემად.
საქართველოს ადამიანთა უფლებათა დაცვის ასოციაცია მოუწოდებს საერთაშორისო ორგანიზაციებს, საჯაროდ გაკიცხონ პუტინის ფაშისტური რეჟიმი, რათა მან ხელი აიღოს ეროვნულ ნიადაგზე მასობრივ დევნა-შევიწროებისაგან.
გიორგი კერვალიშვილი აცხადებს, რომ არც ჩვენი ხელისუფლება ცდილობს დაიცვას თავისი ქვეყნის მოქალაქეთა უფლებები რუსეთში. ასოციაციის წევრები იმუქრებიან, რომ თუ არ შეწყდება ქართველთა და კავკასიელთა დევნა რუსეთში, ისინი საქართველოში რუსეთის საელჩოსთან საპროტესტო აქციას მოაწყობენ.

Giorgi Kervalishvili Plans an Action in front of Russian Embassy
Tbilisi. Media-News. Giorgi Kervalishvili, President of the Human Rights Association of Georgia protests against discrimination, prosecution and restrictions faced by people of Caucasian origin in Russia.
In a statement issued by Kervalishvili, Russian police and special forces persecute and discriminate particularly Georgians. Saying that attacks on Georgian nationals are no isolated incidents, but extend to anti-Georgian campaigns, Kervalishvili compares the government of Putin to an apartheid system. All the more as arriving Georgians are directly deported from Russia.
According to Kervalishvili, even the Georgian government itself fails to try and defend the rights of Georgian citizens in Russia.
Therefore, the Georgian Human Rights Association calls for international organizations to disgrace Putins fascist regime in order to stop mass restrictions and discrimination of people on grounds of nationality.
Members of the Association have announced plans to stage protest actions in front of the Russian embassy if the discrimination of Georgians and other Caucasians continues.