„მაუწყებლობის შესახებ“ კანონპროექტის ალტერნატიული ვარიანტი შეიმუშავეს
თბილისი.29.09.04.მედია-ნიუსი. პარლამენტარმა კახა კუკავამ „მაუწყებლობის შესახებ“ კანონპროექტის ალტერნატიული ვარიანტი შეიმუშავა, რომლის მიხედვითაც უნდა დარჩეს მხოლოდ ერთი სახელმწიფო ტელევიზია, ხოლო სამი ამჟამად მოქმედი სახელმწიფო რადიოარხი და კიდევ ერთი ტელე-არხი, კერძოდ მეორე არხი, უნდა გაიყიდოს.
სახელმწიფო ტელე-არხით, კახა კუკავას განცხადებით, უნდა გადაიცემოდეს პარლამენტის სხდომები, საარჩევნო დებატები და საინფორმაციო გამოშვებები, რომლებშიც აუცილებლად უნდა იქნას გათვალისწინებული როგორც ხელისუფლების, ისე ოპოზიციის მოსაზრებები. ამ ტელევიზიას უნდა აფინანსებდეს სახელმწიფო ბიუჯეტი.
პარლამენტარი აცხადებს, რომ იდეოლოგიური სახის გადაცემები და თოქ-შოუები სახელმწიფო ტელევიზიის არხზე არ უნდა გადიოდეს.
პროექტის მიხედვით, ანძა უნდა იყოს სახელმწიფოს საკუთრება და ამ ობიექტით არადისკრიმინაციულ პირობებში ყველა მოქმედმა ტალავიზიამ უნდა ისარგებლოს.
ამასთან, ლიცენზიები როგორც ადრე იყო, უნდა დარჩეს უცვლელად, ანუ ტელეკომპანიებმა უნდა აიღონ ათი წლით და თუ აკმაყოფილებენ ამ ლიცენზიის პირობებს, იგი ავტომატურად უნდა გაუგრძელდეთ.
კახა კუკავას მიაჩნია, რომ დეპუტატ გიგა ბოკერიას მიერ წარმოდგენილი კანონპროექტი „მაუწყებლობის შესახებ“, ეწინააღმდეგება მეწარმეობის ყველა პრინციპს.

Alternative Variant of the Bill on “Broadcasting” Has Been Developed
Tbilisi.29.09.04.Media News. Kahka kukava, MP has developed an alternative variant of the broadcasting bill, which envisages that only one state television shall exist and other three state radio channels and one more TV Channel, namely the Second Channel shall be sold.
According to Kakha kukava, the State Channel must transmit parliamentary sessions, election debates and information programs, in which opinions of the government as well as the opposition must be considered.  The Television shall be financed by the state budget.
Member of Parliament states that in the State Television there is no room for programs of ideological type and Talk-Shows.
According to the project TV Tower must be the state property and all the current televisions should have possibility to use it in conditions of non-discrimination.
At the same time all the existing licenses must remain unchanged i.e. TV Companies must have the license for 10 years and if they meet the conditions of the license the term of using the license will be automatically prolonged.
Kakha Kukava thinks that the bill on “Broadcasting” introduced by Giga Bokeria, MP comes into contradiction with all the principles of entrepreneurship.