გათავისუფლებული თავართქილაძე საავადმყოფოში მოხვდა
წინასწარი პატიმრობიდან გათავისუფლდა „ეროვნულ ძალთა გაერთიანება - კონსერვატორების“ წევრი, პარლამენტის დიდუბის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი ჯუმბერ თავართქილაძე, რომელიც სამართალდამცავმა უწყებებმა 2 სექტემბერს ბათუმის საკოლმეურნეო ბაზრის დარბევისას დააკავეს.
თავართქილაძის პატიმრობიდან გათავისუფლების მიზეზი მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუარესებაა.
ჯუმბერ თავართქილაძე ბათუმის რესპუბლიკურ საავადმყოფოშია მოთავსებული, სადაც ის მკურნალობის კურსს გადის. შესაძლოა, აუცილებელი გახდეს ქირურგიული ჩარევა და მისი თბილისში გადმოყვანა.
მიუხედავად ამისა, პარტიის ერთ-ერთი ლიდერის, პარლამენტარ კობა დავითაშვილის განცხადებით, ჯუმბერ თავართქილაძის საარჩევნო კამპანია გაგრძელდება.
დავითაშვილის განცხადებით, მმართველი პარტია აქტიურად ემზადება 24 ოქტომბრის შუალედური საპარლამენტო არჩევნების გასაყალბებლად, ყალბდება ამომრჩეველთა სიები, კერძოდ, თბილისის სხვადასხვა რაიონის მოსახლეობას დიდუბის რაიონში  წერენ.
დავითაშვილის თქმით, თავართქილაძის წინააღმდეგ სისხლის სამართლის საქმე არ არის შემწყდარი და თუ ის დეპუტატი ვერ გახდება, მისივე თქმით, არ არის გამორიცხული რომ კვლავ დააკავონ.

Released Tavartkiladze Appeared in Hospital
Jumber Tavartkiladze, the candidate of single mandate constituency of Didube district, the member of “Union of National Forces – Conservatives” has been released from pre-trial detention. Police detained him on September 2 when they dispersed Batumi Central market.
The reason of Tavartkiladze’s release is his poor health situation.
Jumber Tavartkiladze is now in Batumi central hospital taking treatment course. He may be taken to Tbilisi as surgical operation could be needed.
Despite the fact, Koba Davitashvili, one of the leaders of the party states that election campaign of Jumber Tavartkiladze will continue.
According to Davitashvili, leading party plans to rig the election to be carried out on October 24. The lists of the constituency are false and rig – the citizens of different districts are registered in Didube district.
According to Davitashvili, the penal case against Tavartkiladze has not been cancelled and if he does not become a deputy he might be detained again.