ნაპოლეონ ქარქაშაძის ქონების საკითხზე კვლავ №1 საპყრობილეში იმსჯელებენ
თბილისი.04.11.04.მედია-ნიუსი. 8 ნოემბერს აგრარული უნივერსიტეტის ყოფილი რექტორის ნაპოლეონ ქარქაშაძის ქონების კანონიერების საკითხს საოლქო სასამართლოს მოსამართლეები კვლავ თბილისის №1 საპყრობილეში განიხილავენ.
აგრარული უნივერსიტეტის ყოფილ რექტორს სასამართლოსთვის ბინის, ავტომანქანების და მიწის ნაკვეთის წარმომავლობის კანონიერების დამტკიცება უწევს. გარდა ამისა გამოძიება ნაპოლეონ ქარქაშაძეს ღვინის მინი-ქარხნის „მარანის“ პრივატიზებას და მიწის ნაკვეთების გრძელვადიანი იჯარით უკანონოდ გასხვისებას ედავება.
3 ნოემბერს თბილისის №1 საპყრობილეში გამართული განხილვა 8 ნოემბრისთვის მხოლოდ სამუშაო საათების ამოწურვის გამო გადაიდო.
ნაპოლეონ ქარქაშაძის ადვოკატის გოჩა სვანიძის განცხადებით, პროცესი საკმაოდ მძიმედ მიმდინარეობს. „ჩვენ გვაქვს დოკუმენტაცია, რომლითაც ვამტკიცებთ, რომ ორი ბინა და საოფისე ფართი, ნაპოლეონ ქარქაშაძის ქალიშვილის, ქეთევან ქარქაშაძის საკუთრებაა,“- აცხადებს გოჩა სვანიძე.

Property Issue of Napoleon Karkashadze will be Discussed at Jail ?1
Tbilisi.04.11.04.Media-News. On November 8, the judges of district court will discuss the contested legality of the property of Napoleon Karkashadze, former rector of the Agricultural University.
The accused will have to prove the legality of the funds with which he purchased his house, car and a peace of land.In addition, the investigation charges Napoleon Karkashadze with the privatization of the small wine factory “Marani” as well as illegal alienation of real estate.
Originally scheduled for November 3 in Jail №1 of Tbilisi,the discussion had been had been postponed to November 8 due to limited working hours.