ქართველი ახალგაზრდა გალის რაიონიდან გაიტაცეს
ჭუბურხინჯი.23.12.04.მედია-ნიუსი. ქართულ-აფხაზური კონფლიქტის ზონიდან კიდევ ერთი ქართველი, გალის რაიონის სოფელ ლეკუხონაში მცხოვრები, 20 წლის მამუკა გოგოხია გაიტაცეს.
გამტაცებლები ქართულ-აფხაზური კრიმინალური დაჯგუფების წევრები არიან, რომლებიც გოგოხიას ოჯახს უკვე დაუკავშირდნენ და გამოსასყიდის სახით 10 ათასი აშშ დოლარი მოითხოვეს.
ეს ფაქტი 23 დეკემბერს, ჭუბურხინჯის ტრადიციულ ოთხმხრივ შეხვედრაზეც დაადასტურეს.
ამასთან, წალენჯიხის რაიონის სოფელ ფახულანში აფხაზთა სამკაციანი შეიარაღებული ჯგუფი თავს დაესხა ჯემალ გოგოხიას ოჯახს და მისი კუთვნილი მიკროავტობუსის გატაცება სცადა, თუმცა მიკროავტობუსის ძრავა ვერ აამუშავეს. სამაგიეროდ, გოგოხიას მობილური ტელეფონი წაართვეს.
ჭუბურხინჯის ტრადიციულ ოთხმხრივ შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ კრიმინოგენური ვითარება გალის რაიონში, კერძოდ სოფლებში - ნაბაკევსა და თაგილონში უკიდურესად გართულებულია.
როგორც აფხაზური მხარე განმარტავს, ისინი კრიმინალების დაკავებას იმიტომ ვერ ახერხებენ, რომ ადგილობრივი მოსახლეობა სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობას თავს არიდებს.
რაც შეეხება სამეგრელო-ზემო სვანეთში საქართველოს პრეზიდენტის რწმუნებულს გიგი უგულავას ინიციატივას ენგურის ხიდზე უფასო სამგზავრო ავტობუსის დანიშვნის შესახებ, როგორც უგულავას წარმომადგენელმა ჭუბურხინჯის შეხვედრაზე განაცხადა, ტექნიკური მიზეზების გამო ამ ინიციატივის განხორციელება ჯერ ვერ ხერხდება.

Chuburkhinji.23.12.04.Media News. One more Georgian, 20-year-old Mamuka Gogokhia residing in village Lekukhona of Gali District was kidnapped from Georgian-Abkhazian conflict zone.
The kidnappers are members of Georgian-Abkhazian criminal grouping who already got in touch with the Gogokhias’ family and demanded 10 000USD as a ransom.
This fact was confirmed at four side meeting in Chuburkhinji on the 23rd of December.
Moreover, in village Pakhulani three armed men attacked Jemal Gogokhia’s family and tried to take away his mini-bus, though they could not start the engine of the mini bus. Instead they took away Gogokhia’s mobile phone.
It was mentioned at four side meeting of Chuburkhinji that criminal situation is extremely tense in Gali District.
According to the Abkhazian side they are not able to detain criminals because the local population avoids cooperating with law enforcers.