საზოგადოებრივი ტელევიზია გაზაფხულიდან ამოქმედდება
თბილისი.26.12.04.მედია-ნიუსი. პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილს მაუწყებლობის შესახებ კანონისთვის ხელი ჯერ არ მოუწერია.
მაუწყებლობის შესახებ კანონი, რომელიც საქართველოს პარლამენტმა რიგგარეშე სესიაზე მესამე მოსმენით რამდენიმე დღის წინათ მიიღო, სახელმწიფო არხის საზოგადოებრივ ტელევიზიად გარდაქმნას ითვალისწინება.
თუმცა როგორც მაუწყებლობის შესახებ კანონის ერთ-ერთმა ინიციატორმა გიგა ბოკერიამ აღნიშნა, საზოგადოებრივი ტელევიზია სავარაუდოდ, გაზაფხულიდნ დაიწყებს მუშაობას. მანამდე კი გიგა ბოკერიას განცხადებით, უნდა ჩამოყალიბდეს სამეურვეო საბჭო, რომელიც საზოგადოებრივი ტელევიზიის მუშაობის პრინციპებს განსაზღვრავს.
ცნობისთვის: საქტელერადიომაუწყებლობის პირველი არხი უკვე რამდენიმე დღეა განახლებული ფორმატით მუშაობს. მაუწყებლობის ფორმატის შეცვლა თავად საქტელერადიომაუწყებლობის თავმჯდომარის ზაზა შენგელიას ინიციატივა იყო. ამასთან, სახელმწიფო ტელევიზიაში საზოგადოებრივი მონიტორინგის კომისიის წევრები არ გამორიცხავენ, რომ ცვლილებების მიუხედავად, გაზაფხულისთვის კვლავ შეიცვალოს გადაცემები და კოლექტივიც.

Public Television Will Begin Functioning From Spring
Tbilisi.26.12.04.Media News. President Mikheil Saakashvili has not yet signed the Law on Broadcasting.
Law on Broadcasting which the president approved at the third hearing of the parliament a few days ago, considers reformation of the state television into the public television.
Though as stated by Giga Bokeria, one of the initiators of the Law on Broadcasting the public television is supposed to begin functioning from spring. In the meantime a monitoring council will be established which will define the principles of the work of the public television.
For information: First Channel has been working in the restructured format for several days already. Change of the broadcasting format was the idea of Zaza Shengelia, Charman of the Broadcasting Company himself. Besides, members of the monitoring council does not exclude the possibility that more changes may be made in programs as well as in the staff for the spring.