კანონიერი ქურდების წინააღმდეგ კანონი გამკაცრდა
თბილისი.23.02.05.მედია-ნიუსი. პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ე.წ. კანონიერი ქურდების წინააღმდეგ კანონის გამკაცრებას აპირებს.
მისი განცხადებით პარლამენტში შევა ცვლილებათა პროექტი, რომლის მიხედვითაც, ქურდულ შეკრებებში და საქმის გარჩევებში მონაწილეობა ოფიცილურად იქნება კრიმინალიზებული.
პრეზიდენტის თქმით, სამშობლოში ბრუნდებიან სპორტსმენები, მომღერლები, მოცეკვავეები და უბრალო ადამიანები, მთავრობის ამ ინიციატივით სარგებლობა კანონიერმა ქურდებმაც დაიწყეს, „ჩვენ არ მივესალმებით მათ დაბრუნებას საქართველოში,“- განაცხადა პრეზიდენტმა.

Tbilisi.02.23.05.Media News. Georgian President Mikheil Saakshvili will be making the laws against so-called “legal” thieves more strict.
According to the President, a draft of amendments officially criminalizing “street discussions” and meetings with the thieves will soon be introduced to parliament.
While many citizens including athletes, singers and dancers have been returning to Georgia from abroad, so-called “legal” thieves are also coming back to the country. “We do not welcome their return to Georgia”, stated the President.