მიხეილ ქარელს ჟურნალისტის ცემაში ადანაშაულებენ
თბილისი.04.05.05.მედიანიუსი. გაზეთ "ახალი ვერსიის" ჟურნალისტი საბა წიწიკაშვილი შიდა ქართლის რეგიონში პრეზიდენტის რწმუნებულს მიხეილ ქარელს ძალადობაში ადანაშაულებს.
როგორც საბა წიწიკაშვილმა თავისუფლების ინსტიტუტში გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა‚ 26 აპრილს იგი სოფელ უფლისციხეში აპირებდა შესვლას‚ რომ სტიქიური უბედურების შედეგად დაზარალებული მოსახლეობისათვის სურათები გადაეღო და სტატია მოემზადებინა. თუმცა, მას ამის საშუალება მიხეილ ქარელმა არ მისცა.
წიწიკაშვილის თქმით‚ ქარელმა ის გამოათრია მანქანიდან‚ მიაყენა ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა და ნიშნისმოგებით უთხრა‚ "ახლა გააკეთე სტატიაო".
ჟურნალისტის თქმით‚ მომხდარს უამრავი თვითმხილველი ჰყავდა, იქ იყო ტელეკომპანიების "თრიალეთის" და "რუსთავი-2"-ის გადამღები ჯგუფები‚ თუმცა, ის დარწმუნებული არ არის, გადაიღეს თუ არა მომხდარი ამ ტელეკომპანიებმა. მისივე თქმით, შეურაცხყოფის ფაქტი გარემოს დაცვის მინისტრმა გიორგი პაპუაშვილმაც იხილა.

Mikheil Kareli Accused of Assaulting Journalist
Tbilisi.04.05.05.MediaNews. Saba Tsitsikashvili, a journalist for "Akhali Versia" (New Version) has accused Mikheil Kareli, representative of the president for the Shida Kartli region, of violent behavior.
At a press-conference held at the Liberty Institute, Tsitsikashvili said that on April 26 he was intending to enter the village of Uplistsikhe in order to take pictures of the population damaged by the flood, and to prepare an article for the newspaper. However, Mikheil Kareli did not give him a chance to do so.
According to Tsitsikashvili, Kareli dragged him out of his car and then verbally and physically abused him.  He then told him, ironically, "Now you can do the article".
The journalist said that there were plenty of witnesses, and that the camera crews of two TV Companies, "Trialeti" and "Rustavi-2", were there, although he is not sure whether they filmed the incident. He claims that the Minister of the Environment also witnessed the confrontation. Tsitsikashvili intends to file a suit regarding the episode, demanding an investigation.