თბილისში ბაზრის მოვაჭრეებმა თამარის გამზირი გადაკეტეს
თბილისი.01.06.05.მედიანიუსი. თბილისის ცენტრალური სუპერმარკეტის (ე. წ. დეზერტირების ბაზარი) მოვაჭრეებმა საპროტესტო აქცია გამართეს. მათ ორი საათის მანძილზე თამარ მეფის გამზირი გადაკეტილი ჰქონდათ  და ბაზრის მიმდებარე ტერიტორიიდან გარე მოვაჭრეების გაყვანას  ითხოვდნენ.
როგორც აქციის მონაწილეები აცხადებდნენ, დეზერტირების ბაზარში საკმარისი რაოდენობის თავისუფალი სავაჭრო ადგილია, რომელიც შეიძლება გარემოვაჭრეებმა აითვისონ. გარევაჭრობის გამო კი მათ ბაზარში პროდუქცია არ ეყიდებათ.
მოგვიანებით აქცია ხელჩართულ ჩხუბში გადაიზარდა, რადგან გზის გადაკეტვამ ავტოტრანსპორტის მფლობელთა უკმაყოფილება გამოიწვია.
ვითარება საპატრულო პოლიციამ განმუხტა. აქცია დაიშალა, მაგრამ მისი  მონაწილეთა განცხადებით, თუ არ დაკმაყოფილდება მათი მოთხოვნა, გზას ისევ გადაკეტავენ.

Tbilisi. June 1, 2005. Media News. Traders of the Tbilisi Central Market have held a protest, blocking Tamari Square for two hours and demanding withdrawal of street vendors from the Market territory.
According to protest participants, there is enough free room for trading inside the Market available to the street vendors. It is because of the street vendors that their products can barely be sold inside the Market.
This action later turned into a scuffle, triggered by the displeasure of the drivers blocked by the protest.
Police disbursed the protest but participants have stated that if their demands are not considered, they will again block the square.