ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლის მუხლს რატიფიკაცია გაუკეთეს
თბილისი.16.06.05.მედიანიუსი. "ტერორიზმთან‚ ორგანიზებულ და სხვა მნიშვნელოვან დანაშაულებთან ბრძოლის" შეთანხმების მე-9 მუხლის შესრულების შესახებ ოქმს საქართველოს პარლამენტმა 16 ივნისის სხდომაზე რატიფიკაცია გაუკეთა.
აღნიშნული მუხლი ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლას გულისხმობს. ოქმს 2005 წლის 10 აპრილს მოეწერა ხელი. იგი შეეხება ღონისძიებებს‚ რომელიც აღნიშნული შეთანხმების მე-9 მუხლით არის გათვალისწინებული.
"ტერორიზმთან ორგანიზებულ და სხვა მნიშვნელოვან დანაშაულებთან ბრძოლის" შეთანხმებას საქართველოს‚ თურქეთსა და აზერბაიჯანს შორის 2002 წლის 30 აპრილს მოეწერა ხელი.

Anti-trafficking Article has been Ratified
Tbilisi.16.06.05. MediaNews. On the 16th of June the Parliamentary session of the Georgian Parliament ratified a Protocol on the implementation of the Article 9 of the Agreement on the Fight against Terrorism and Organised Crime.
The specified article implies combating trafficking.  The protocol was signed on 10 April 2005. It concerns the activities that are envisaged by the Article 9 of the mentioned agreement.
The agreement on “Fighting Terrorism and Organisaed Crime” between Georgia, Turkey and Azrebaijan was signed on 30 April 2002.